"Herkes ayağını ona göre denk alsın”

"Herkes ayağını ona göre denk alsın”
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, terör örgütünü besleyen ülkelerin bilindiğini belirterek, "Türkiye, dünyada 16. büyük ekonomiye sahip ve ordusu ile her şeyi ile şu anda güçlü bir ülke. Dolayısıyla herkes ayağını ona göre denk alsın. Tavsiyemiz b

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, terör örgütünü besleyen ülkelerin bilindiğini belirterek, 'Türkiye, dünyada 16. büyük ekonomiye sahip ve ordusu ile her şeyi ile şu anda güçlü bir ülke. Dolayısıyla herkes ayağını ona göre denk alsın. Tavsiyemiz budur' dedi.
Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'da partisinin gençlik kolları kongresine katıldıktan sonra Kocaeli'de yaşanan terör eylemiyle ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. İçişleri Bakanlığı'nın konuyla ilgili ciddi bir araştırma yaptığını aktaran Bakan Eroğlu, terör eylemini gerçekleştiren kişinin isminin belirlendiğini, bu konuda çalışma yürüten güvenlik güçlerine de teşekkür etti. Bakan Eroğlu, çok iyi bir operasyonla konunun kapandığını söyledi.
Bir basın mensubunun, 'Terör eylemleri boyut mu değiştiriyor?' şeklindeki sorusu üzerine Bakan Eroğlu, terörün artık son çırpınışları olduğunu, terörü en aza indirmek için Türkiye'nin gayret içerisinde olduğunu, terörle mücadele bir strateji değişikliğine gidildiğini ifade ederek, 'Kürt kökenli vatandaşlarımızı hukukun üstünlüğünü dikkate alarak, onları koruyarak PKK'dan ayırmak sureti ile teröristleri ayrı bir kefeye koyarak, onları bağrımıza basarak, birtakım haklar konusunda her türlü açılımları yaptık. PKK kendisinden bu oyuncaklarının alındığını hissetti. Son zamanlarda gerçekten kapsamlı operasyonlar yapılmaya başlandı. Çukurca'dan sonra artık 'Bıçak kemiğe dayandı' diye özel kuvvetler, jandarma özel harekat, komandolarımız, gerek yurt içinde gerekse de kısmen yurtdışında hava destekli bir operasyon yaptı. Kazan Vadisi'ne yıllarca girilmemiş, oraya da kahraman askerlerimiz girdi, gerekli temizlikleri yaptı' diye konuştu.
Şu anda terör örgütünün şehirlerdeki yapılanması olan KCK'ya karşı büyük operasyonların yapıldığını dile getiren Bakan Eroğlu, 'Tabii bu konuda son bir çırpınışlarla biz de hayatiyetimizi devam ettiriyoruz manasında bu tür operasyonlara niyet ediliyor. Bunlar boşunadır. Türkiye Cumhuriyet'i çok güçlüdür. Güçlü bir devletiz. Bunun gerekeni yapılacaktır, kimsenin endişesi olmasın' dedi.

'HERKES AYAĞINI ONA GÖRE DENK ALSIN'
Terör örgütünü destekleyen ülkelerin bulunduğuna dikkat çeken Bakan Eroğlu, şu ifadelere yer verdi:
'Biz bunlardan rahatsızız. Belki Türkiye'yi zayıflatmak için Türkiye'nin muhteşem tırmanışını engellemek için terörü destekliyorlar ama eninde sonunda terör bizden ziyade döner, onları vurur. Onu da özellikle belirteyim. O devletler belli zaten. O devletlere yaptığımız ciddi bir ikazdır. Türkiye küresel bir güçtür, daha da büyümeye devam edecektir. Dünyada şu anda 16. büyük ekonomiye sahip ve ordusu ile her şeyi ile şu anda güçlü bir ülke. Dolayısıyla herkes ayağını ona göre denk alsın. Tavsiyemiz budur.'
Terörle ilgili gereken tedbirlerin alındığını belirten Bakan Eroğlu, 'İnşallah onları inlerinde vurmaya devam edeceğiz. Terör belasının sona ermesi için, mutlaka bunları destekleyen ülkelerin de desteğini çekmesi gerekir. Bu cephaneler, mayınlar, silahlar nereden geliyor bu patlayıcılar nereden geliyor... Bunları destekleyenler var. Şu anda terörle mücadele için sadece askeri birlikler değil, özel eğitilmiş kuvvetler mücadele etmeye başladı. Artık bunlar inşallah kaçacak delik arayacaklar' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com