"Herkese kapımız açık"

"Herkese kapımız açık"
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ay-yıldızlı ekiple ilgili merak edilen bazı konuları açıklığa kavuşturdu.

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Milli Takım için herkese kapılarının açık olduğunu belirtirken, önümüzdeki son 10 yılda oynayacak bir ekip hazırlayacaklarını söyledi.

Almanya'nın Bremen kentinde düzenlenen ve U17 Türk Milli Takımı'nın da bulunduğu 2012 Avrupa Şampiyonası 4. Grup Elit Turu maçlarını izleyen Abdullah Avcı ile ekibi, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) bağlı olarak Avrupa'da görev yapan 25 gözlemci antrenörle de bir araya gelecek.

HERKESE KAPIMIZ AÇIK

Türk Milli Takımı'nın kapısının herkese açık olduğunu belirten Avcı, Milli Takım'ı seçmeyenleri de saygıyla karşıladıklarını söyledi. Avrupa'da top koşturan her Türk gencini takip ettiklerini ve yeteneklileri Milli Takım'a kazandırma çabası içinde olduklarını belirten Abdullah Avcı, "Avrupa'da gençlerimizi takip eden 25 kadar antrenörle geniş bir ağ kurduk. Her genci takip ediyoruz ve onlarla ilgili bilgileri topluyoruz. Milli takımı tercih etmeyenlere saygı duyuyoruz. Herkese kapımız açık" dedi.

AVUSTURYA'DA KAMP YAPILACAK

Türkiye'nin son iki büyük uluslararası turnuvada yer almadığını, bir daha aynı olayı yaşamamak için şimdiden kolları sıvadıklarını ve genç bir ekip oluşturacaklarını söyleyen A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Mayıs ayında Avusturya'da 15 günlük bir kamp yapacağız. Bu süre içinde 5 özel karşılaşma oynayacağız. Kamp yerleri tespit edildi. Arkadaşlarımız oralara tekrar gidip bir gözden geçirecekler. 5 hazırlık maçıyla Avrupa'da olacağız. Mayıs ayındaki müsabakalardan sonra A Milli Takımı'ndaki resim daha da net ortaya çıkacak. Önümüzdeki son 10 yılda oynayacak bir ekip hazırlayacağız. Mayıs ayındaki kampta bu kadroda yer alacak futbolcuların büyük bölümü belli olacak. İlk resmi maçımız Eylül ayında olacak. O zamana kadar da arayışımız devam edecek" diye açıklama yaptı.

SEMİNER VERECEK

Abdullah Avcı, U17 maçlarını sonuna kadar izleyeceğini, bu süre içinde gözlemci antrenörlere de bir seminer vereceğini belirterek, "U17 takımımız zorlu bir grupta bulunuyor. Bu karşılaşmaları arkadaşlarımla birlikte izleyeceğim. Ayrıca bu süre içinde gözlemci antrenör arkadaşlarla bir araya gelip toplantılar yapacağız. Onlara bir seminer verip onların geri bildirimlerini alacağız. Tek amacımız daha iyi ve uzun yıllar bir arada mücadele eden, başarılı bir milli takım ortaya çıkarmak" dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com