“Herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışımız olacak”

“Herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışımız olacak”
Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) Rektörlük devir teslim töreni dün Rektörlük makamında yapıldı. Görevi devralan Dumlupınar Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan; “Çok alışkın olmadığımız bir anlayışı hayata geçirmek istiyoruz. Farklı

Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) Rektörlük devir teslim töreni dün Rektörlük makamında yapıldı. Görevi devralan Dumlupınar Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan; “Çok alışkın olmadığımız bir anlayışı hayata geçirmek istiyoruz. Farklı düşüncenin bir zenginlik sayıldığı bir anlayış içerisinde herkesi kucaklayacağız. Hiç kimse için farklı bir muamele yapmayacağız” dedi.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğüne atanan Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, görevi eski rektör Prof.Dr. Güner Önce'den devraldı. DPÜ Rektörlük Makamında düzenlenen devir teslim törenine çok sayıda akademisyen katıldı.Geçen ay yapılan rektörlük seçimlerinde en fazla oy alan Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından DPÜ Rektörlüğüne atanırken, devir teslim töreninde iki rektör birbirlerine çiçek verdi.
Prof. Dr. Günen Önce, yaptığı veda konuşmasında, 'Bu üniversitede herkesin yüzü gülecek, başta yeni Rektör Ahmet Karaaslan'ın' dedi.
Görev yaptığı 8 yıl boyunca tüm persenelin çok büyük fedakarlık yaptığı dile getiren Önce, 'Dumlupınar Üniversitesi, gerek Devlet Planlama Teşkilatında, gerekse YÖK bünyesine'gidin görün' denilen bir üniversite haline gelmiştir. Üniversitemiz, Ahmet Karaaslan'la birlikte daha büyük başarılara imza atacaktır. Buna canı gönülden inanıyorum. Ben tüm personelin Karaaslan'a destek olmalarını istiyorum' şeklinde konuştu.

“İDEALLERİMİZ, HEDEFLERİMİZ ÇOK BÜYÜK”
Görev süresi içinde hiç kimseye farklı muamele yapmayacağını kaydeden DPÜ'nün yeni Röktörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan da, 'Hocam nöbetini bana devretti. Bizler ondan devraldığmız bu bayrağı daha yüksek burçları dikmek için gece gündüz çalışacağız. Benim ekibim üniversitede bulunan tüm arkadaşlarımdır. Her türlü muhalefeti, farklı düşünceyi zenginlik sayacağız. Kimseye farklı muamele yapmayacağız. Herkezi kocaklayacağız. Bizim arkadaşlarımızdan beklediğimiz ve istediğimiz tek şey, onların bir eğitim kurumunda bulunuyor olmalarının gerekliliğini yerine getirmeleridir. Onlardan öğrencilerimizi, 21 yüzyılda parlayan yıldızı olan ülkemizi layık insanlar haline getirecek çalışmalar içerisinde olmalarıdır' şeklinde konuştu.
Karaslan ve DPÜ personeli, devir teslim töreni sonrası eski rektör Güner Önce'yle bina çıkışına kadar birlikte giderek, kendisini alkışlarla uğurladılar. Bu arada, bazı personelin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Karaaslan, daha sonra makamına geçerek tebrikleri kabül etti.
Devir teslim törenine Rektör yardımcıları, öğretim üyeleri, daire başkanları ve üniversite personeli katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com