"Herkesin çok dikkatli olması gerek"

"Herkesin çok dikkatli olması gerek"
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kredi kartını kopyalayarak banka hesabından 35 bin TL çalan kişinin yakalandığını belirterek, "Benim hayret ettiğim olay, benim adımı kullanarak bankayı aramaları ve bütün şifrelerimi öğrenmeleri" dedi.

 Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kredi kartını kopyalayarak banka hesabından 35 bin TL çalan kişinin yakalandığını belirterek, 'Benim hayret ettiğim olay, benim adımı kullanarak bankayı aramaları ve bütün şifrelerimi öğrenmeleri' dedi.
Çalımbay, ocak ayında kredi kartını kopyalayarak banka hesabından 35 bin TL çalan kişinin yakalandığının dün kendisine Emniyet Müdürlüğü tarafından bildirildiğini söyledi. Böyle bir olayla karşılaştığı için üzgün olduğunu ifade eden Rıza Çalımbay, 'Emniyet yetkilileri, bu olayda müşteki sıfatıyla ismimin geçeceğini söylediler. Bizde tabii ki dedik. İsmimizin geçmesi iyi. Çünkü, normal bir vatandaşımız böyle bir olaya maruz kaldığında etki bırakmaz. Ama tanınmış insanlar olduğu zaman vatandaşlarımız daha
dikkatli olabilir. Ben bu olaydan bankadan arandığım zaman haberdar oldum. Banka yetkilileri, olayın bir kuyumcuda tespit edildiğini söylediler ve hemen müdahale etmişler. Suçlular, zanlılar aranıyordu. Dün yakalanmışlar. Bizim gibi mağdur olan işadamları da var' diye konuştu.
Eskişehirpor Teknik Direktörü Çalımbay, emniyet teşkilatını da kutlayarak şunları söyledi:
'Savcılığa, kaçakçılık bürosuna ifade vermeye gittiğimde bu tür olayların çok olduğunu öğrendim. Benim hayret ettiğim olay, benim adımı kullanarak bankayı aramaları ve bankadan bütün şifrelerimi öğrenmeleri. Benim annemin kızlık soyadını ve bankadaki paramın ne kadar olduğunu bilecek şekilde bu işi incelemişler. Bu olay gösterdi ki, herkesin çok dikkatli olması gerekiyor.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com