'Heronları Düşürelim PKK'lılar Ölüyor'

'Heronları Düşürelim PKK'lılar Ölüyor'
Türkiye, ihanet belgelerinin şokunu henüz atlamadı..

Türkiye, ihanet belgelerinin şokunda. İhanetten daha vahimi ise bu olaya adı karışan subaylara 3 yıldır herhangi bir işlem yapılmaması...

Bir üsteğmenin teröristlere 'kendi adamlarımız' diye hitap ederken "Çok zayiat veriyoruz. Heronları düşürün" demesi; yarbayın 'çaresine bakarız' şeklinde karşılık vermesi gündeme bomba gibi düştü. Şehit dernekleri, Genelkurmay'dan ihanetin hesabının sorulmasını istedi.

Bugün'ün 'İŞTE İHANET' başlığıyla duyurduğu haber gündeme bomba gibi düştü.

Bir üsteğmenin teröristlere 'kendi adamlarımız' diye hitap ederek "Çok zayiat veriyoruz. Heronları düşürün" demesi; yarbayın 'çaresine bakarız' şeklinde karşılık vermesi Türkiye'yi ayağı kaldırdı. MİT'in tespit ettiği kayıtların Genelkurmay'a sunulmasına rağmen hiçbir işlem yapılmaması ise şehit ailelerini yaraladı.

BOŞUNA MI ŞEHİT VERİYORUZ?

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Güner, vatanın ekmeğini yiyen subayların kendi vatanlarına ihanet etmesinin kendisini 'şoke' ettiğini söyledi. Güner; "Bunu diyen üsteğmene haram olsun bu ekmek. Kim olursan olsun, bu vatana ihanet eden herkesi vatan haini olarak ilan ediyorum. Eğer bu cumhuriyetin altında yaşayıp, memleket ve bizi korumak adına görev yapıyorum diyerek yanlış yapıp da peşkeş çekiyorsa, o zaman ben o insanı vatan haini ilan ederim. O zaman ölen bütün insanlarımız boşuna öldü. Gitsinler, o zaman bu ülkeyi terk etsinler, başka yerde yaşasınlar." dedi.

HAİNLER HER YERDE

İstanbul Şehit Aileleri Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Şencan Bayramoğlu, haberi 'çok acı bir durum' diye özetledi. Türkiye'de 'it ayağının kurt ayağına karıştığını' vurgulayan Bayramoğlu, şöyle devam etti: "Bir toplum kirlendiği zaman bu kirlilik her yere akseder. Her yerde satın alınacak insanlar vardır. Bu insanlar bazı camialarda az bazılarında çoktur. Demek ki oraya da sızmışlar. Türk milleti için çok acı. Ama iki kişinin ahlaksızlığı koca bir camiayı lekeleyemez. Ordu kendini çabuk temizler ve bunları en kısa zamanda atar."

MÜCADELEYE DARBE

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Derneği Genel Başkanı Tamer Uran, TSK'nın derhal gereğini yapmasını istedi. Konuşmalardaki ihanet söylemlerinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Uran, "Bu, verilen mücadeleye, inanca darbedir. Gerçekten bir subay PKK'lılara 'bizim adamımız' diye hitap ediyorsa bununla ilgili ihanet şebekeleri kurduysa gereğinin derhal yapılması gerekiyor. Bu açıkça ihanettir." ifadelerini kullandı.

GEREĞİ YAPILMALI

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Emekli Albay Şükrü Tandoğan, konuşmanın 'tam bir ihanet' olduğunu dile getirdi. Tandoğan, şöyle konuştu: "TSK böyle bir şeye müsamaha etmez. Böyle durumlarda kendi sorununu yasalar çerçevesinde halleder. Bir şahıs, kurallara uymuyor ve vatana ihanet yönünde hareket ediyorsa gereği yapılmalı."

GENELKURMAY’DAN YORUM YOK

Genelkurmay Başkanlığı, ihanet belgelerine sessiz kaldı. Orgeneral İlker Başbuğ’un Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu dönemde ortaya çıkan ve Başbuğ’un soruşturma talimatı verdiği olay gündemi sarstı. Ancak Genelkurmay yorum yapmadı. Soruşturmanın safahatı hakkında da bilgi verilmedi. Bugün Gazetesi, konuyu takip etmek için Genelkurmay'a dilekçeyle yazılı başvuruda da bulundu.

İSTİHBARATA RAĞMEN DAĞLICA BASKINI

İhanet konuşmasının yapıldığı günlerin en kritik terör eylemi Dağlıca saldırısıydı. Büyük siyasi krizin ardından gerçekleşen referandumun yapıldığı 21 Ekim 2007'de yaşandı. 13 asker şehit oldu, sekiz asker esir alınarak Kuzey Irak'taki PKK kamplarına götürüldü. Taraf gazetesi 24 Haziran 2008'de Dağlıca'ya baskın düzenleneceğinin Jandarma İstihbaratı tarafından, baskından dokuz gün önce Genelkurmay'a ve diğer tüm ilgili birimlere gizli bir raporla bildirildiğini belgeledi. 

HALK İHANET İÇİN NE DİYOR?

Emekli Askeri Hâkim Faik Tarımcıoğlu

Ses kayıtlarının muhtevasını okudum herkes gibi çok şaşırdım. Bunlar doğruysa Türkiye’nin neden bunalımda olduğunun net işaretidir. Bunun için, PKK yapılanması 30 senedir sürüyor? Bunlarla neden ve kimler işbirliği yapıyor? Soruların cevapları bu konuşmalarda mı? Artık olay askeri vesayet sisteminden çıkıp gerçek demokrasi olup olmamaya bakıyor. Demokrasi olmayan ülkelerde belgeye kâğıt parçası silaha boru denir. Herhangi bir sıkıntı gelmesin TSK yıpratılmasın diye zaman zaman korumalar kollamalar olur. İş kangrenleşerek gelişir. Gereği yapılıp sorumlular cezalandırılmalıdır.

HAİNLİĞİN ÜZERİ ÖRTÜLMEMELİ

AK Parti Çankırı Milletvekili Nurettin Akman

Eğer doğruysa her teşkilatın içinde böyle insanlar çıkabilir. Çok talihsiz, çok üzücü, silahlı Kuvvetleri adına savunması mümkün olmayan icraat. Böyle bir şeyin varlığını kabul etmem mümkün değil. Mutlaka yargı gereğini yapmalıdır. Böylesi bir talihsizliğin, böylesi hainliğin üzerin örtülmemelidir.

Her kurumda çürük elmalar olabilir. Bunlar TSK’nın almış olduğu misyona gölge düşürmek isteyenler insanlardır. Bunlar ayıklanır ve temizlenir. Mutlaka ayıklanmalı ve temizlenmelidir.

DAHA ÖNCE DE YAŞANDI

Emekli Jandarma Binbaşı Kemal Şahin


Türk Silahlı Kuvvetleri'nde buna benzer olaylar daha önce de yaşandı. Bunlar çok açık olduğu için TSK yetkilileri bunları savunamıyor. Görevdeyken benzer olayları duydum. Bunlar, TSK bünyesindeki darbe girişimlerinde bulunan kimi şahıslarla da bağlantılı. Heronları düşürmek ya da benzeri girişimleri genelde ya bir açılımı ya bir görüşmeyi ya bir siyasi kararı veya bir seçim öncesinde yaşamak mümkün.

TSK'DAN SADECE KIYAFET İHRACI

Emekli Başsavcı Reşat Petek


Eşlerinin kıyafetleri yüzünden ordudan ihraçlar olurken terör örgütü bağlantısı tespit edilen ortaya çıkanlar hakkında idari yönden bir etkin soruşturma yapılmadı. Ergenekon soruşturması safhasında Tuncay Güney’in bir takım itirafları gündeme geldi. Bunlar arasında da silahlı kuvvetler içinde Ergenekon noktası karargâh evleri yapılanması olduğu ve PKK’ya silah yardımı yapıldığını açıklıyordu. Hatta 3 tır götürülen silahlardan 1 tırın Barzani’ye, 1 tırın Talabani’ye, 1 tırın Cemil Bayık’a teslim edildiğini söyledi. Silahlı kuvvetlerin gecikmeden kendi içine dönük inceleme yapmalı.

SORUMLULAR GÖREVDEN ALINMALI

Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Önder Aytaç

BUGÜN gazetesi hiç yalan haber yapmadı. TSK’da çalışan insanların yurttaşları TSK’dan soğutmamaları gerekiyor. Bir an önce, kelimenin tam anlamıyla var olan bu kepazeliği yargı yolu ile yerine getirip kamuoyunu aydınlatmaları lazım. Tıpkı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı gibi. Samsun’da Ahmet Türk yumruklandığı için emniyet müdürü görevden alındı. TSK’nin gözbebeği olmasını pekiştirmek için bu insanların işine son verilmelidir.

OKUYUCULARIN TEPKİSİ ÇIĞ GİBİ...

Bugün'ün haberine okuyucular da yoğun tepki gösterdi. Site okuyucuların sitem dolu yorumlarıyla dolup taştı. İşte o yorumlarından bazıları:

HARUN CİVELEK

insanın aklı bunlara inanmayı elvermiyor. lakin gerçekse ne büyük ihanet bu millete karşı ne büyük zulüm. bu nasıl bir şerrli sistem nasıl bir örgütlenme, bu hainlikler ve hainler varsa tsk'dan ivedilikle temizlenmeli ve gereken cezayı görmeliler. türk ordusunun mensubu orduya ve millete karşı olmaz

murat kara

asker halkla olan bağlarını iyice koparmaya zedelemeye kararlı galiba... bu nasıl bir iştir. tsk halk desteğini kaybettiği an herkez kaybeder beyler uyanın, içinizdeki cuntayı temizlememekte ısrarlı iseniz, türkiye yi de bir bataklığı sürüklemeyi göze almışsınız demektir

arsen

eski gkbşk. biz kapı kulu değiliz demişti bi konuşmasında. başbakanı ve hükümeti kastederek ve dahi meclisi. yani biz yeniçeriyiz e getiriyor lafı. yakarız, yıkarız, kelle alırız, otorite bilmeyiz demiyor da, istemezuk un güncelini ifade ediyor.

Şehit ailesi

bu tür zihniyeti lanetliyorum.tsk içindeki bu çürükleri temizlemedikçe olmaz.zarar askere kendi içinden geliyor.bizim çocuklarımız acaba boşa mı şehit oldu?yetkililer göreve.sözüm kötülere.başbuğ da laf değil iş yapsın.

Ben hala askerim

bekleyin, herkes yarın kimin doğru söylediğini tekrar görecek, çünkü yarın yeni bir tsk skandalı ortaya çıkacak.ertesi gün yeni bir tsk skandalı, daha ertesi gün yeni bir yine bir tsk skandalı çıkacak.çünkü ateş olmayan yerden duman çıkmaz.ve tsk'nın ateşinin hiç bir yere saklanacak hali kalmadı

hakan

sayın başbuğ medyaya çıkıp beyan vereceğinize,hatta talimatlar yağdıracağınıza tsk da olup bitenleri araştırın.hiç bir demokraside g.kurmay başkanları bu kadar konuşmaz.zaten yaptığı işlerle konuşmasına gerek kalmaz.tsk nın değil,içindeki hainlerin yargılanmasını istiyoruz.

Alperen

eskiden orduya personel alınırken kılı kırk yararcasına araştırılıyordu. şimdi ordunun bozulmasına sebep nedir. her kurumda olduğu gibi oardunun içinde de hainlerin olabileceğini çok iyi araştırarak içindeki kurtları temizlemek lazımdır.

Baki

hükümet canla başla çalışssın siz ihanet edin faturayıda hükümete kesin.sizin yaptığınızı bu ülkenin can düşmanı olsa yapmaz.sizi allaha havale ediyorum.

Z.t.

bu haberde yazılanlar doğru ise o üsteğmen, yarbay ve üçok vatan hainliği suçundan yargılanması gerekmez mi? tsk da çürük elmaların üst düzeyde korunması nedeniyle pkk bu hale geldi veya getirildi. pkk nın neden bitirilemediğini bu şekilde öğreniyoruz, başbuğ niye bu konuda açıklama yapmıyor?

Nihat

askerimizin, yıllarca pkk'ya neden üstün gelemediğinin kanıtıdır. böylesi hainlere askeriyenin nasıl sahip çıktığını anlamak çok zor. askeriyeye çok büyük denetim gerekiyor. yazık çok yazık. fakir ailelerin çocuklarına yazık.(BUGÜN)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com