"Herşeyi Başbakan yaptı"

"Herşeyi Başbakan yaptı"
Hükümetin istifa eden isimlerinden itiraflar bitmiyor

AKP'den ayrıldıktan sonra tek tek itiraflara başlayan milletvekillerinden olan Ertuğrul Günay İstanbul'daki tüm yapılaşmanın Başbakan tarafından yapıldığını söyleyerek "İstanbul Belediye Başkanlığı'nı hiç bırakmadı, bütün yüksek yapılar onun onayıyla yapıldı" dedi.

Taraf'tan Hayko Bağdat'a konuşan Günay'ın açıklamaları aradaki kavganın ne kadar büyük olduğunu gözler önüne serdi. 2011 seçimlerinden sonra bir kırılma yaşandığını söyleyen Günay ucube heykel tartışmasıyla başlayan gerilim için; "2011 seçimleri öncesi bir tarihteydi. Kars'ta henüz bitmemiş bir heykelle ilgili sevimsiz bir sözcük kullandı. Ben kendisine böyle bir sözcüğü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın kullanmasının doğru olmadığını söyledim. Uzunca bir tartışma yaşadık. Hâlâ takip ediyor o söz Başbakan'ı. Heykele ucube diyen bir başbakan..." dedi.

İstanbul'da artan rant piyasasıyla ilgili Erdoğan'ı suçlayan Günay Kazlıçeşme'de yükselen binaları koruduğunu söylediği Başbakan için; "Sayın Başbakan İstanbul Belediye Başkanlığı'nı hiçbir zaman bırakmadı. Özellikle Türkiye çapında da bütün bu büyük imar projelerini yakından takip ediyor. İstanbul'daki yüksek yapılaşmalar ancak onun onayıyla yapılabiliyor. Ne yazık ki onun onayı bakanlıkların yetkilerini önemli ölçüde kısıtlıyor. Şehircilik Bakanı'nın yaptığı açıklamada Sayın Başbakan'ın bütün bu büyük ve sıkıntılı projeleri yakından yönettiği ifadesi var." diyerek tüm haksız yada usulsüz yapılaşmada Başbakan'ı suçladı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com