Heybeli termal tesisleri özelleştirme yolunda

Heybeli termal tesisleri özelleştirme yolunda
Afyonkarahisar'ın Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, ilçede bulunan Heybeli Termal Tesisleri'nin kendileri açısından 'kambur' oluşturduğunu gerekçe göstererek, belediye meclisinde karar alınması halinde özelleştirilebileceği

Afyonkarahisar'ın Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, ilçede bulunan Heybeli Termal Tesisleri'nin kendileri açısından 'kambur' oluşturduğunu gerekçe göstererek, belediye meclisinde karar alınması halinde özelleştirilebileceğini söyledi.
Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde termal turizm açısından önemli bir konuma sahip olan Heybeli Termal Tesisleri özelleştirilmeye hazırlanıyor. 86 dairenin bulunduğu tesiste, gelir gider arasındaki istikrarsızlığın giderilmesi için çalışma başlatıldığı belirtildi. Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, Heybeli Termal Tesisleri'nin kendileri açısından 'kambur' oluşturduğunu gerekçe göstererek belediye meclisinde karar alınması halinde, beş yıl veya daha uzun süreyle tesisi özelleştirebileceklerini söyledi. Bolvadin Belediyesi'nin, Heybeli Termal Tesisleri'nden kazanç elde edilemediğini dikkat çeken Kılçık, konunun meclis toplantılarında görüşülebileceğini aktardı. Kar elde edebilmesi için özelleştirmenin gerekli olduğunun altını çizen Kılçık, “Tabi böyle bir kamburu kimse taşımak istemez. Gelen paralar tesisin bir takım harcamalarında kullanılıyor. Ve bundan dolayı da pek kar elde edilemiyor. Bütün belediye başkanları aynı sıkıntıları yaşadı. Beş yıl ve ya daha uzun bir süre ile verilebilir. Bu işi profesyonel bir ekiple görüşmek istiyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com