Heyecan dorukta!..

Heyecan dorukta!..
Kütahya'da bulunan siyasi partiler de temayül, anket, teşkilat yoklamaları derken, şimdi de gözler genel merkezin yapacağı milletvekili sıralama listesine çevrildi. CHP Kütahya adaylarını ön seçimle seçerken, AKP ve MHP milletvekili aday adayları is

Kütahya'da bulunan siyasi partiler de temayül, anket, teşkilat yoklamaları derken, şimdi de gözler genel merkezin yapacağı milletvekili sıralama listesine çevrildi. CHP Kütahya adaylarını ön seçimle seçerken, AKP ve MHP milletvekili aday adayları ise genel merkezlerinden gelecek aday listelerini heyecanla bekliyor. AKP'den 52 ve MHP'den ise 11 milletvekili aday adayı 'aday listesine' girebilmek için yoğun çaba gösteriyor. Aday listeleri 11 Nisan Pazartesi günü netlik kazanacak.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) geçtiğimiz pazartesi günü 9 aday adayı arasından gerçekleştirdiği ön seçimle 5 adayını belirlemişti.
-52 İSİM LİSTE
MÜCADELESİ VERİYOR-
En çok milletvekili aday adayın müracaat ettiği Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AKP) adeta nefesler tutuldu. 52 aday adayı 5 kişilik milletvekili listesine girebilmek için tüm güçlerini varlarını yoklarını seferber ediyorlar. Referans bularak seslerini genel merkeze duyurmak için çaba sarf ediyorlar.
Geçen hafta Ankara'da mülakata giren aday adaylarından bazıları hemen geri dönerken bazılarının Ankara'da kalarak bazı lobi çalışmalarına devam ettikleri öğrenildi. Geri dönen aday adaylarından bazıları Ankara'da kalıp çalışmalarına devam edenlerin boşa vakit harcadıklarını iddia ediyor. Öte taraftan Kütahya'da bulunan aday adaylarının bazılarının sanki listeye girmiş gibi çalışmalar yaptıkları vatandaşlar tarafından garip karşılanıyor.
Edinilen bilgilere göre mülakatta ve üst komisyonlarda elenen isimlerden kalan listeler Başbakana dün teslim edildi. Başbakanın başkanlığındaki komisyon kesin listeleri tesbit ettikten sonra 11 Nisanda yüksek seçim kuruluna teslim edilecek. Bu arada kamuoyunda farklı isimler dile getirilirken vatandaşlar bunların propaganda ve yönlendirme amaçlı olduğunu ve genel merkezden bilgi sızmadığına inandığını söyledi. AKP'nin, temayül sonuçlarını yeni aday olanlar için ön bir değerlendirme olarak kenarda tutarken, daha çok kamuoyu ve tabanın istediği adayı belirlemek için yapılmakta olan anket çalışmaları daha fazla önem verdiği de gelen bilgiler arasında.

-MHP ADAY ADAYLARI LİSTEYE GİRMEK İÇİN ÇALIŞIYOR-
MHP Milletvekili aday adayları 2011 için çalışıyor. Kütahya MHP Milletvekili aday adayları, adaylığı garantilemek için büyük çaba sarf ediyor. MHP Milletvekili aday adayları 2011 seçimleri için kolları sıvadı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'de milletvekili aday belirlenmesi genel merkezleri tarafından yapılacak. MHP'de aday adayları tanıtımları sürüyor. Milletvekili aday adayları dur durak bilmeden gece gündüz seçmenlerini teşkilatlarını ziyaret ediyor. MHP aday adayları için halka yönelik ankette yaptı.
Genel Merkez'den gelecek kararın MHP Milletvekili adayları belli olacak. MHP aday adayları, aday listesine girebilmek için listenin belli olacağı güne kadar aralıksız olarak çalışacak. MHP aday adayları 2011 seçimleri için yaptıkları çalışmaları ise büyük bir titizlikle yürütüyor.
Öte yandan MHP aday belirleme süreci de genel merkezde devam ediyor. MHP Milletvekili aday adaylığı süreci kısa bir süre sonra sona ererek MHP Milletvekili aday adayları listesi de son şeklini alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com