Hibe destekleri verilecek

Hibe destekleri verilecek
Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak illerini kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı'nın başlattığı toplam 930 bin lira bütçeli iki program aracılığıyla bölgedeki kurum ve kuruluşlara eğitim ve danışmanlık desteklerinin yanı sıra araştırma, fizibilite, etüt ç
 Ajans Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgedeki kurum ve kuruluşlara yönelik iki destek programı başlatıldı. ''Teknik Destek Programı'' ile bölgedeki kurum ve kuruluşlara eğitim ve danışmanlık destekleri sağlanacak, ''Doğrudan Faaliyet Desteği Programı'' ile bölgedeki kurum ve kuruluşların araştırma, fizibilite, etüt çalışmalarına hibe desteklerinde bulunulacak. 
     Teknik Destek Programı, bölgedeki kurumların kapasitelerini artırarak bölgesel kalkınmaya katkısı olacak nitelikteki çalışmalara destek olma amacıyla uygulamaya konuldu. Kurum ve kuruluşlar, ajanstan, eğitim, danışmanlık, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma, teknik program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama gibi konularda destek talep edebilecek. 
     Ajansın uygun gördüğü alanında uzman kişilerin görev yapacağı program için 310 bin lira bütçe ayrıldı. Destek almaya hak kazanacak faaliyetlerin uygulama süresi de en fazla 1 ay olarak belirlendi. 
     Program üç dönemde yürütülecek ve yıl sonuna kadar devam edecek. Ancak ayrılan bütçe tükenirse yıl sonuna ulaşılmadan program kapanabilecek. Programın ilk dönemi 31 Temmuz'da sona erecek. İkinci dönem 3 Eylül-31 Ekim, üçüncü dönem ise 1-28 Kasım'da uygulanacak. 
     
     -Doğrudan Faaliyet Desteği Programı- 
     
     Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ile bölgedeki kurum ve kuruluşların bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak kritik öneme haiz ve aciliyete sahip sektörel ve tematik araştırma, fizibilite çalışmalarıyla etüt çalışmaların desteklenmesi amaçlanıyor. Bu çalışmalar için bölgedeki kurum ve kuruluşlara 50 bin liraya kadar hibe desteği sağlanacak. Ajans, bu program için 620 bin lira kaynak ayırdı. 
     Destek kapsamında bazı öncelikli çalışma konuları, tarım, enerji ve bilişim sektörleri, çevrenin korunması, tanıtım, kentsel ve kırsal kesimlerde yaşam kalitesinin yükseltilmesi olarak tespit edildi. 
     Programa son başvuru tarihi 30 Kasım olarak belirlenirken, ajansın ayırdığı kaynağın tükenmesiyle programın daha önce sona ermesi söz konusu olabilecek. 
     İki programa başvurabilecek kurum ve kuruluşlar şöyle: 
     ''Valilikler, kaymakamlıklar, yerel yönetimler, bakanlıkların taşra teşkilatı, kamu kurum ve kuruluşu niteliğindeki meslek kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölge müdürlükleri, küçük sanayi siteleri, iş geliştirme merkezleri, teknoparklar, teknoloji geliştirme bölgeleri, endüstri bölgeleri, birlik ve kooperatifler ile programa başvurabilecek diğer kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu tüzel kişiliğe haiz işletmeler.'' 
     Programlara başvurularla ilgili ayrıntılı bilgilere, ajansa ait ''www.zafer.org.tr'' internet sitesindeki Başvuru Rehberi bölümünde yer verildi. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com