Hibe kredisi için “seçme” yapıldı

Hibe kredisi için “seçme” yapıldı
KOSGEB'in geri ödemesiz hibe destek programı devam ediyor.

KOSGEB'in geri ödemesiz hibe destek programı devam ediyor. Bu çerçevede Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası'nda bu programdan faydalanacakların belirlenmesi amacıyla seçme yapıldı. Ticaret Odası Meclis Üyesi Mehmet Şentürk program hakkında bilgiler verdi.
Şentürk, Ticaret Odası'nın öncülüğünde, KOSGEB ve İşkur'un iş birliği ile girişimci destek programı düzenlediklerini söyledi.
Şentürk, Ekim aynın sonunda gerçekleştirilen programda 25 kişiye 27 milyarlık bir hibe verdiklerini belirtti. Bu programın genellikle yeni girişimciler, işsiz olanlar, sigortası olmayan, sağlık sorunları olmayan kişilere yönelik bir girişimci desteği olduğu belirtildi.
Şentürk, İlk yapılan programa 65 kişinin katıldığını şimdi ise 4. programı kapsadığını ifade etti. Her programda 25 asil ve 10 yedek üye belirlediklerini belirten Şentürk, üyelerin katıldıkları kurs dahilinde günlük 15 TL ücret ödeyeceklerini bildirdi.
Şentürk, “Programın amacı işsizlere iş imkanı oluşturmaktır. Şu ana kadar 208 kişi başvurdu. Bunların içinden 75 kişi bu programdan yararlanacak” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com