"Hiç kusura bakma dört dörtlük bir diktatör özentisisin"

"Hiç kusura bakma dört dörtlük bir diktatör özentisisin"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, diktatör söylemlerine karşı tepki göstermesine de değerlendiren Koç, "Dön uygulamalarına, eylemlerine bak. Kafanın arkasındakilerle, yaptıklarınla, söylem ve eylemle
TBMM'de bir basın toplantısı yapan Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyaseti intikam alma sanatı olarak algıladığını, medyayı tek sesli hale getirdiğini, yargıyı talimatla çalıştırdığını öne sürerek, "Başbakan milleti bıktıran ezber cümlelerle beyin yıkamaya devam ettiğini", sicilli teröristlerle siyasi muhatap olduğunu iddia etti. Başbakan'ın, kendisini övmeyen, desteklemeyenleri "etkisizleştirilmesi gereken hedef" olarak gördüğünü savunan Koç, "Aynada, Firavun mertebesine yükseldiğinizi görüyorsunuz" dedi. 
 
Başbakan Erdoğan'ın, diktatör söylemlerine karşı tepki göstermesine de değerlendiren Koç, "Dön uygulamalarına, eylemlerine bak. Kafanın arkasındakilerle, yaptıklarınla, söylem ve eylemlerinle, hiç kusura bakma dört dörtlük bir diktatör özentisisin" dedi. 
Koç şöyle devam etti: 
 
"Başbakan Erdoğan'ın özel ihtisas konularından biri, CHP ile uğraşmak. Sayın Başbakan, sen CHP ile CHP'nin Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile İsmet Paşa ile uğraşmayı bırak, dön, egemenlik paylaşımı talebinde bulunan, ülkenin bir bölgesinde neredeyse kendi öz güvenlik güçlerini kurup, yol çevirip kontrol yapıp, dağlarda tören düzenleyen PKK ile nasıl ilişki içindesin, ona bak. PKK'ya sözler verdin. Akil adam tiyatrosu bitti.

'Söz verdiklerin konusunda adım at' denilince şimdi kıvranmaya başlıyorsun. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, sanki bir taşra politikacısı.

Başbakan sıfatıyla yaptığı resmi konuşmada, sanki bir köyün kahvesinde masa üzerine çıkmış nutuk atıyor. Çeşitli ülkelerle ilgili yaptığı suçlamalar. Muhatap ülkelerden biri, 'ciddiye alınmayacak, her zamanki açıklamalardan biri' diye küçümseyici cevap veriyor. Beyaz Saray dan da ağır bir cevap geldi. Mısır'daki darbe sürecini açık ve net söylemle kınadık ve bir kere daha lanetliyoruz. Türkçe bilen anlar. Bunun üzerinden polemik yaratıp, bunun üzerinden Türkiye'ye bir mağduriyet taşımanın sana bir faydası yok Sayın Başbakan." 
 
Başbakan Erdoğan'ı Suudi Arabistan Kralı ve Mısır Genelkurmay Başkanı Abdulfettah El-Sisi ile fotoğrafını da gösteren Koç, "Sen Sisi ile de kankaymışsın bir zamanlar. Bu kankalar ne oldu Sayın Başbakan?" diyerek Ortadoğu'da akan kanda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun suçu olduğunu iddia etti. Uygulanan dış politika sonucunda "yapayalnız bir Türkiye" ortaya çıktığını söyleyen Koç, şöyle devam etti: 
 
"Ürkütücü, tedirgin edici, riskli bir yalnızlık. Davutoğlu Ahmet hala görevde. Madalya ver bari. Gazze orada duruyor. Gazze'ye nereden gireceksin? İsrail ile papaz oldun, Mısır ile ilişkiler ortada. Gazze'ye paraşütle mi gönderecekler seni? Sokaklara bir bakın. Mahdum Bilal Bey, 'kahrolsun demokrasi yaşasın hilafetin sesi' pankartının arkasında yerini alıyor, gösteriler yapılıyor. Başbakan'ın destan yazan polisleri bu göstericilere eskortluk yapıyor, güvenlik sağlıyor. Diğer yandan, ülkenin öldürülen çocuklarına mevlid okutuluyor, anma toplantısı yapılıyor.

'Yaşasın demokrasi, yaşasın özgürlük' diyenlere polis, diktatör özentisi Başbakan'ın emriyle orantısız şidet uyguluyor. Rahmetli Hoca'nın bir nakaratı ile seslenmek lazım Sayın Başbakan'a: 'Sen gidi demokrasi takiyyecisi seni' Kahrolsun demokrasiye polis koruması, yaşasın demokrasiye polis şiddeti. Kürsüde Başbakan demokrasi nutku atıyor." 
 
Toplantının sonunda soruları da cevaplayan Koç, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevinde odasının değiştirildiğini, "Bizim otelcilik konusunda bir deneyimimiz yok. Kim neye ne vadetti, kim bu vaade karşı vaatte bulundu, bunların ısrarla açıklanması istedik" dedi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com