"Hiçbir maddi karşılıkla ödenmez”

"Hiçbir maddi karşılıkla ödenmez”
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, görevlerini en iyi şekilde yapan öğretmenlerin, bugün sahip olmakla gurur duydukları ve maddi-manevi her anlamda ülkenin en büyük zenginliği olan nesiller yetiştirdiklerini söyledi.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, görevlerini en iyi şekilde yapan öğretmenlerin, bugün sahip olmakla gurur duydukları ve maddi-manevi her anlamda ülkenin en büyük zenginliği olan nesiller yetiştirdiklerini söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Zafer Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından Belediye Kültür Sarayı Tiyatro Salonundaki törene geçildi.
Kocatepe, törende yaptığı konuşmada, ''öğretmenlerin, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek, zil sesiyle bitmeyecek kadar sorumluluk gerektiren kutsal bir görevin sahibi olduklarını'' bildirdi.
Öğretmenliğin ''bilgelik mesleği'' olarak kabul edildiğini, değerinin ve öneminin her dönemde vurgulandığını belirten Kocatepe, şöyle konuştu:
''Öğretmenlik, doğrudan insanı ve onun geliştirdiği medeniyeti şekillendirdiği için tarih boyunca en fazla öneme sahip görev olmuştur. Bu anlamda öğretmenlik sadece bir meslek değil, bir amaçtır. Görevlerini en iyi şekilde yapan öğretmenlerimiz, bugün sahip olmaktan gurur duyduğumuz ve maddi-manevi her anlamda en büyük zenginliğimiz olan nesiller yetiştirmişlerdir. Unutmamalıyız ki, bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, evrensel değerlere, hür düşünceye sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin eğitim sisteminde çağı yakalayabilmesi mümkün değildir.''
İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ve emekli öğretmenler adına Gülay Elmacı'nın konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından şiir ve kompozisyonlar okundu.
Törende daha sonra mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri ve plaketleri verildi.
Öğretmenler Gününe ilişkin düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği tören, Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin sunduğu oratoryo ile sona erdi.
Törene, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya, daire müdürleri, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com