"Hiçbir zaman Batı'nın taşeronu olmadık"

"Hiçbir zaman Batı'nın taşeronu olmadık"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hükümetin Suriye politikasını eleştirerek, ''İlk kez bu coğrafyada Batı'nın egemen güçlerinin sesiyle Ortadoğu'ya sesleniyoruz'' dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DSİ Konferans Salonu'nda yapılan Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) 62. Büyük Kongresi'ne katılarak, konuşma yaptı.
 
Ülkenin zor günlerden geçtiğini ve bir karamsarlık ortamının hakim olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, ''Bizim kitabımızda karamsarlığın olmaması gerekiyor. Karamsarlığa teslim olmak bir aydına yakışmaz'' diye konuştu. 
 
Konuşmasında Türkiye ve Suriye arasındaki gelişmelere de değinen Kılıçdaroğlu, ''Biz kendi sorunlarımızı bıraktık. Esad'ın sorunlarıyla ilgileniyoruz'' ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
 
''Neymiş efendim? Suriye'de demokrasi yokmuş, Suriye'ye demokrasi gelsin diye gidiyormuşuz. Dönüp bir kendine bak bakalım senin ülkende demokrasi var mı? Aydınlar, sendikacılar içerde, sabahın köründe ev basarsın, insanları sorgusuz sualsiz alırsın, yazarları atarsın, 100'e yakın gazeteci, 500'ün üzerinde öğrenci hapiste, 4 bin 700 üniversite öğrencisinin okulla ilişiği kesilmiş, 'efendim biz gidip Suriye'ye demokrasi götüreceğiz...' 
 
Israrla söyledim yine söylüyorum, Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir yönetimi Batı'nın egemen güçlerinin taşeronluğunu üstlenmemiştir. İlk kez bu coğrafyada Batı'nın egemen güçlerinin sesiyle Ortadoğu'ya sesleniyoruz biz. Biz kendi bölgemizde huzur istiyoruz. Bu bölgede savaş istemiyoruz.''  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com