Hiddink bırakıyor mu ?

Hiddink bırakıyor mu ?
Tecrübeli çalıştırıcı Hırvatistan maçı sonrası konuştu.

Sansürsüzhaber - A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörü Guus Hiddink 3-0 kaybettiğimiz maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

"BASKIYI YARATTIK AMA TEHLİKEYE DÖNÜŞEMEDİ"

Deneyimli teknik adam, "Hırvatistan gibi güçlü bir rakiple oynuyorsanız, defans konusunda ne kadar iyi olmanız gerektiğinizi bilmeniz lazım. Henüz 2. dakikada yediğimiz gol bizi açıkçası zor durumda düşürdü. Skor 1-0'a gelince Hırvatistan takımı 10 adamla geriye çekildi. Topa sahip olduğumuz dakikalarda baskıyı yarattık ama gerçek bir tehlikeye dönüşemedi" ifadelerini kullandı.

Mağlubiyetin nedenlerine değinen Hiddink, "Biz tabi ki uğraştık ancak rakibin oyun tarzına bizim tarzımız yetmedi. Buna gücümüz yoktu. Hırvatistan karşısında oynanan oyun karşısında kötü bir sonuç aldık. Takımları değerlendirdiğinizde rakibin iyi oyuncuları var. Kaliteli liglerde oynuyorlar. Grupta Almanya'nın arkasından grubu ikinci sırada bitirmek realist bir yaklaşımdı. Bu maçta performansları karşılaştırdığımızda normal bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz" açıklamasını yaptı.
 
SORUMLULUK BENİM AMA...

Sorumluluğun kaçta kaçını kendi üstüne alır? şeklindeki soruya Guus Hiddink, "Sorumluluğu alıyorum ama oyuncularımızın da bazı şeyleri dikkate alması gerekiyor. Şuna da değinmemiz lazım. Rakibimiz ile aramızdaki farklardan biri de kontraatak konusundaki eksiklikti" yanıtını verdi.

Hiddink sözlerine, "2008'de farklı kadrolar vardı farklı oyunlar vardı. Hırvatistan'ın büyük liglerde oynayan oyuncuları var. Bizim takımımızda Avrupa'da oynayan futbolcular az. Onlarda da oynayamayan futbolcular vardı ama yine iki takım arasındaki farklara geliyoruz" şeklinde devam etti.


VOLKAN'A GÖSTERİLEN TEPKİ

Volkan Demirel'e taraftarların gösterdiği tepkiyle ilgili sorunun üzerine yorum yapmaktan kaçınan Hiddink, "Türkiye'nin çok duygusal bir ülke olduğunu söylemiştim. Ona yapılan protestoyu görmedim. Bununla ilgili bir yorumum yok, problemim yok" dedi.

Cezalı olan futbolculara da değinen Hiddink "Salı günü oynayacak futbolcular onurları için mücadele edecek. Şu andaki tabloya baktığımızda Euro 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'na gitmek çok çok zor görünüyor. Futbolcular, kendileri, ülkeleri ve onurları için çok önemli olacak. Belki de bundan sonra forma şansı daha fazla bulacaklar."

BIRAKIYOR MU ?

Geleceği ile ilgili planları da anlatan Hiddink, "Ben geleceğimin büyük bir kısmını geride bıraktım. Şu andaki duygularımız yatışsın, mantıklıca düşünelim. Salı günkü maçı bir görelim" diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI....

A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, Hırvatistan karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendirip, soruları yanıtladı.

Maç öncesi yaptıkları toplantılarda hücum anlayışı kadar defansın da nasıl olması gerektiği konusunda çalıştıklarını, ancak 2. dakikada yenilen golün bütün planlarını alt üst ettiğini belirten Hiddink, ''Hırvatistan'a karşı bu tür bir başlangıç yapınca, gerçekten öldürücü nitelikte oldu. 1-0'dan sonra rakip geriye çekildi ve kontratak şansı yakalamaya çalıştılar. İkinci tehlikelerinde de golü buldular ve skor 2-0 oldu. 1-0 iken topa sahip olduk, ataklar geliştirip baskı yarattık ama bunlar tehlikeye dönüşemedi. Rakibin savunma anlayışı iyiydi. Bunları aşamadık. Tehlikeler yaratamadık'' diye konuştu.

Türk futbolunun Hiddink'ten ne kazandığı sorusuna Hollandalı çalıştırıcı, ''Bu bakımdan genç oyunculardan bahsetmek istiyorum. Onlara daha fazla şans verip, bu yönde çalışmamız gerekiyor. Tabi bu bize bağlı olan bir şey değil. Federasyonun çabalarını biliyoruz. Kulüplerin de neler yaptığı önemli. Gençlerin eğitimleri konusuna eğilmemiz gerekiyor. Genç oyuncuların kendilerini ispat için hala süreye ihtiyaçları var. Salı günkü maçta da bunu göreceksiniz'' yanıtını verdi.

Bu mağlubiyetin kariyerinin en ağır yenilgilerinden birisi olup olmadığı sorulan Hiddink, ''Kariyerimde çok şeyler de kazandım, yenilgilerim de oldu. Gerçek manada hayal kırıklığı yaratan performansınız olduğu zaman tabii ki kendimi de sorumlu tutuyorum'' derken, taraftarın istifa tepkisiyle ilgili olarak, ''Bu benim futbolda ilk yılım değil. Türkiye'nin duygusal bir ülke olduğunu biliyoruz. Volkan için de bazı şeyler dönmüş duyduğum kadarıyla. Bu duygularla ilgili bir şey, benim için de hiç sorun değil açıkçası. İstediklerini yapabilirler'' değerlendirmesini yaptı.

Guus Hiddink, kendisi daha çok yurt dışında bulunduğu için aday kadroya çağrılan futbolcuları yardımcısı Oğuz Çetin'in belirlediği yönündeki yorumlarla ilgili bir soru üzerine, ''Kadroya kimi alıp almayacağım konusundaki karar tamamen bana aittir'' dedi.

Bu değerlendirmeyi saçma olarak nitelendiren Hiddink, her aday oyuncu üzerinde hem Oğuz Çetin, hem de Engin İpekoğlu ile tartıştıklarını anlatarak, ''Kadroya kimi alıp almayacağım konusundaki karar tamamen bana aittir. Günlük olarak oyuncularla ilgili yardımcılarımla temasımız var. Bundan önceki federasyon başkanıyla yaptığımız anlaşmada iki ofis yapmamız gerektiğini söylemiştik. Köln'deki ofisi de katarsak 3 ofis olacaktı. Bu sistem işledi. Avrupa'daki oyuncuları da takip ediyoruz. Bu, sistem için gerekliydi'' şeklinde konuştu.

Takımın performansıyla ilgili bir soruyu da Hiddink, ''İlk golü yememiz takımın öz güveni için iyi olmadı. Gol yedikten sonra takımın saldırıya geçip, defansif görevlerini ihmal etme durumu var. Rakip, oyunun her alanında daha güçlüydü. Atak yapabilmeniz için ikili mücadelelerde başarı gerekir. Bu maçta hız ve güç bakımından rakibimize üstün gelemedik'' diye yanıtladı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com