Hiddink Etkili Oldu

Hiddink Etkili Oldu
Gaziantepspor'un gurbetçi futbolcusu Cenk Tosun, formasını giyeceği milli takımı seçmesinin kendisi için çok kolay olmadığını söyledi...

Gaziantepspor'un gurbetçi futbolcusu Cenk Tosun, formasını giyeceği milli takımı seçmesinin kendisi için çok kolay olmadığını, kulüp başkanına, hocasına ve ailesine danışarak aldığı bu kararda, Türkiye milli takımının teknik direktörü Guus Hiddink'in de etkili olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Avusturya ile yarın yapacağı Avrupa Şampiyonası grup eleme maçından önce UEFA'ya yaptığı açıklamada Tosun, Hiddink'in çok olumlu konuştuğunu ve kendisini gelecekte takımında görmek istediği yönündeki düşüncesini ilettiğini, bunun da Almanya ile Türkiye milli takımları arasında tercih yaparken aldığı karara büyük etkisinin olduğunu belirtti.

Almanya'da 15 ve 21 yaş altı milli takımlarının formasını giydiğini hatırlatan Tosun, ''Benim için planları vardı. En sonunda Türkiye'yi seçeceğimi her zaman söyledim. Bunu, 21 yaş altı milli takımındaki hocama da söyledim. Büyük hayalkırıklığına uğradı, ancak herkes kararımı anlayışla karşıladı'' diye konuştu.

Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası eleme grubundaki mücadelesine ilişkin açıklamalarda da bulunan Tosun, milli takımda çok kaliteli forvet oyuncularının bulunduğunu, ancak buna rağmen gol bölgesinde sorun yaşadıklarını, Gaziantepspor'daki performansını milli takıma da yansıtmak istediğini ve bu formayı en az 10 yıl daha terletme arzusunda olduğunu bildirdi.

Hakan Şükür'ünküne benzer bir kariyere sahip olmanın kendisini çok mutlu edeceğini de ifade eden Cenk Tosun, Şükür'ün oynadığı dönemde mükemmel bir futbolcu olduğunu vurguladı.

Tosun, beklentiler nedeniyle kendisini baskı altında hissetmediğini, kendisine güveninin tam olduğunu da belirtti. Cenk Tosun, Avrupa Şampiyonası konusunda gerçekçi olmaları ve grupta ikincilik için mücadele etmeleri gerektiğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com