Hiddink gidiyor, Löw geliyor !

Hiddink gidiyor, Löw geliyor !
Milli takım 2012 Avrupa Şampiyonasına gitse bile Hiddink'in sözleşmesindeki opsiyon kullanılmayacak, Löw'ün milli takımın başına geçmesi için çalışılacak.

Türkiye'nin Almanya karşısında yaşadığı ikinci büyük hezimet sonrası teknik direktör Guus Hiddink ile TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar arasındaki ipler gerildi. Aydınlar'ın, Azerbaycan'ı yenip 2012 Avrupa Şampiyonasına katılsak bile Hiddink ile yolların ayrılmasını düşündüğü öğrenildi. Aydınlar'ın Milli Takım hocalığı için ilk favorisinin ise Joachim Löw olduğu bildirildi.

HARUN ASLAN, İSTANBUL'A GELECEK

TFF'den yıllık 4 milyon euro alan Hiddink'in +2 yıllık opsiyonu kullanılmayacak. Yerine Alman Futbol Federasyonu (DFB) ile sözleşmesini 2014 yılına kadar uzatan Löw'e teklif götürülecek. Hatta iddialara göre Löw'ün menajeri Harun Aslan ile TFF arasında gayrı resmi görüşmelerde başladı. Aslan'ın Löw'ün Türkiye'ye gelmeye sıcak baktığını söylediği iddia edildi.

LÖW'E 3.5 MİLYON EURO ÖDENECEK

Gelen haberlere göre Hiddink'in yerine Milli Takımın başına getirilmesi düşünülen Löw'e DFB'den aldığı 2,5 milyon euro'nun üzerine 1 milyon euro eklenerek 3,5 milyon euro ödeme yapılacak. Bu arada Löw'ün DFB ile olan 2 yıllık sözleşmesinden kaynaklanan 5 milyon euro'luk tazminatta ödenecek. Löw ile 2+2 yıllık sözleşme yapmanın planları masaya yatıralacak!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com