Hiddink kazanmanın şifresini açıkladı!

Hiddink kazanmanın şifresini açıkladı!
A Milli Takım'ın teknik direktörü Guus Hiddink ve Burak Yılmaz basın toplantısı düzenledi.

Sansürsüzhaber - A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Guus Hiddink ve golcü futbolcu Burak Yılmaz, yarın oynanacak olan Hırvatistan karşılaşması öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

"OYUNCULARIMIZ MAÇA HAZIR"

İlk olarak konuşmaya başlayan Hiddink, "Ben çok uzun konuşmayacağım. Oyuncular maçın önemini biliyor. Elemeler başlamadan önce Almanya'nın en iyi takım olduğunu biliyorduk. Grupta birinci olmak hedefimizdi ama olmadı. Milli takımımız 2. olarak başarılı oldu. Oyuncularımız şu anda maça hazır. Saygı duyulacak bir takıma karşı oynayacağız. Takım toplantılarında gördüğüm kadarıyla oyuncularımız çok istekli ve arzulu. Eğer 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'na giderlerse onlar için armağan olacak." ifadelerini kullandı.

"HIRVATİSTAN'A ZOR BİR AKŞAM YAŞATACAĞIZ"

Hiddink, Hırvatistan'ın favori olarak gösterildiğini hatırlatan bir soru üzerine, "Öncelikle 2008'deki maça dönersek, o maç çok heyecanlı bir maçtı. Maç içinde çok farklı şeyler olmuştu. Bugün kadrolar çok farklı. Takımlarda değişmeler olabiliyor. A Milli Takımımız yenilenmiş durumda. 2008'e göre daha genç bir kadromuz var. Hırvatistan'ın favori olmasına gelirsek, bizim takımımızda çok enerjik futbolcular var. Hırvatistan favori gösterilebilir. Ama onlara çok zor bir akşam yaşatacağımız kesin." şeklinde cevap verdi.

"BİLİC'İ KİMSE HAFİFE ALMASIN"

Teknik adamların oyuna etkisi konusunda gelen bir soruya Hiddink, "Slaven Bilic'i kimse hafife almasın. Teknik adamlıkta deneyimin yaşla alakası yok. Teknik adamların maça ne kadar etki edeceği konusunu abartmamak lazım. Milli Takımı çalıştıran hocalar oyuncularıyla çok fazla zaman geçiremiyor. Oyununun karakteristiği olarak bakarsak, bizim kontrol etmemiz gereken şey, duygusal bir patlamanın olmaması. Kontrollü bir anlayışla sahada olmalıyız. Duygusal davranıp duyguları kontrol edemezsek, bu durum takıma zarar verebilir" yanıtını verdi.

Yarınki maçta avantaj ve dezavantajları değerlendiren A Milli Takımın hocası, "Ben dengeli bir oyun olacağını düşünüyorum. İki takım da duygusal yönü ağır basan takımlar. İki takım için de çok büyük bir avantaj görmüyorum" dedi.

Hiddink, futbolcuların fiziksel durumlarıyla ilgili soruya, "Ben olabildiğince detaylı bir şekilde hazırlanmayı istedim. Takımımız çok istekli bir şekilde çalıştı. Fiziksel açıdan takım gayet iyi bir duruma geldi. Kamp için çok geç toplandık. Futbolcularımızın milli takım için ne kadar heyecanlı olduğunu gözlemledim." yanıtını verdi.

NURİ ŞAHİN NEDEN KADRODA DEĞİL ?

A Milli Futbol Takımın deneyimli çalıştırıcısı, Nuri Şahin'in kadroda yer almaması ile ilgili açıklamasında ise, "Mourinho bizi neden yanlış yönlendirsin ki? Nuri, toparlanma sürecinde şans bulamadı. Nuri'nin yakında kendi takımında ilk 11'e gireceğini görüyorum. Kendisiyle telefonla konuştuk. Genç, modern ve profesyonel bir futbolcu. Real'de daha fazla forma şansı bulacağına inanıyorum. Skoru önceden belirlenmiş bir maçta 20 dakika oynayan futbolcu, şu anda kadroda bulunan oyuncularımızla aynı seviyede olamazdı." dedi.
 
Hırvatistan takımının kadrosuna değinen Hiddink, "Hırvatistan takımının çok değerli oyuncuları var. Bu maçta ilk hedeflerimizden biri de gol yememek. Pas alış verişini kesmemiz gerekiyor. Bu noktada önlemlerimizi alacağız."ifadelerini kullandı.

"BURAK ŞAMPİYONAYA GİTMEYİ HAK EDİYOR"

Tecrübeli çalıştırıcı Burak ile ilgili soruyu, "Öncelikle tabii ki, yaptığımız konuşmaların en başında İngilizcesini geliştirmesini söyledim. Oyuncunun ne kadar tavsiyelere açık olduğu önemli. Burak da bu konuda açık bir oyuncu. Gelişimi konusunda kendisine tavsiyelerde bulunuyorum. En sevdiğim özellikleri; hiç vazgeçmiyor, enerjisi çok iyi, kendisini çok iyi toparlamayı biliyor, kalbi geniş bir oyuncu. Bence gelecek sene Avrupa Şampiyonası'nda olmayı hak eden oyunculardan biri. Kendisine saygı duyuyorum. Zor bir pozisyonda oynuyor ve kendisini geliştirmek için yardımcı olmaya çalışacağım." şeklinde yanıtladı.

Hiddink sözlerini," Oyuncularımın ne kadar mutlu olduğunu söyledim. Futbolcularımızın istekli ve arzulu çalıştığını görüyoruz. Şike olayları Türk futboluna zarar verdi. Bu turnuvaya katılmak çok önemli. Milli takımın enerjisini tüm dünyaya göstermeleri gerektiğini söylüyorum. İnsanın kendisini eleştirmesi önemli. Türk Mili Takımı'nın ne kadar iyi olması gerektiğini oyuncularıma anlatıyorum. Futbolcularımızın kendisini iyi hissetmelerini dile getiriyorum" diyerek noktaladı.

BURAK YILMAZ NELER SÖYLEDİ ?

Golcü futbolcu Burak Yılmaz ise, "Grupta öncelikli hedefimiz en azından baraj maçı oynayarak turnuvaya katılabilmekti. Hedefimizin birinci ayağını gerçekleştirdik. Şimdi sıra ikinci aşamada. Ülkemiz için bu maçın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yarın sahaya çıkıp kazanmak için mücadele edeceğiz. Kendi düşüncem, bu jenerasyonun, bu takımın turnuvada olmamızdır." dedi.

Milli oyuncu, "Yavaş yavaş takım olabildiğimizi düşünüyorum. Daha da iyiye doğru gidiyoruz. Bundan sonra hem oyun hem de sonuç açısından iyi şeyler yapacağız. Hocamızın da dediği gibi beraber fazla vakit geçiremiyoruz. Hırvatistan maçını arkadaşlarımızla beraber hep konuşuyoruz. Maçın bir an önce başlamasını istiyoruz. Her şeyin farkındayız. Umarım her şey istediğimiz gibi olur." şeklinde sözlerine devam etti.

"İYİ BİR TAKIMIN İYİ BİR OYUNCUSUYUM"

Burak, bir basın mensubunun, "Kendini Türkiye'nin en iyi silahı olarak görüyor musun?" şeklindeki sorusuna, "Ben her zaman söylüyorum, iyi bir takımın iyi bir oyuncusuyum. Arkadaşlarımla iyi uyum içindeyim. Hep beraber iyi bir uyum için de olursak, takımın en etkili silahlarından biri olurum" şeklinde cevap verdi.

Bu turnuvanın kendisi için çok önemli olduğunun altını çizen başarılı isim, "Avrupa Şampiyonası'nı yaşayan arkadaşlarımız var, yaşamayanlar var. Benim için bir hayaldi. Hep beraber konsantre olmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası'na konsantre oluyoruz. İnşallah Allah Avrupa Şampiyonası'nda başarıyla oynamayı nasip eder." ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com