Hiddink Messi'ye, Hamit ise...

Hiddink Messi'ye, Hamit ise...
''Altın Top'' ödülü için Türkiye adına oy kullanan Guus Hiddink ve Selçuk Manav'ın tercihi Messi oldu.

Arjantinli Lionel Messi'nin dün 3. kez kazandığı FIFA Altın Top ödülünün oylamasında, (A) Milli Takım adına oy kullanan Hamit Altıntop'un tercihi Real Madrid'den takım arkadaşı Portekizli Cristiano Ronaldo oldu.

Gazetecilerin ve FIFA'ya üye 208 ülkenin milli takımlarının teknik direktör ve kaptanlarının oylarıyla sahibi belirlenen Altın Top ödülü için, Türkiye adına oy kullanılan dönemde milli takımın başında olan Hollandalı Teknik Direktör Guus Hiddink, Milli Takım Kaptanı Hamit Altıntop ve basın mensubu olarak Selçuk Manav oy kullandı.
 
Oylamada seçmenler 3 isim belirledi ve bu isimlere sırasıyla 5, 3 ve 1 puan verdiler. Hamit Altıntop, 5 puanı takım arkadaşı Ronaldo'ya vererek, yılın futbolcusu adayı olarak takım arkadaşını gösterdi. Altıntop, 2. sırada Lionel Messi'yi, 3. sırada yine takım arkadaşı Mesut Özil'i seçti.
 
Teknik direktör Hiddink'in tercihi ise Messi oldu. Messi'yi 1. sırada gösteren Hiddink, 2. sırada vatandaşı Wesley Sneijder'i, 3. sırada Barcelonalı Xavi'yi tercih etti. Türkiye adına basın mensubu olarak oy kullanan Selçuk Manav da tercihini, Messi, Ronaldo ve Mesut Özil olarak sıralandırdı.
 
-Messi oyların yüzde 48'ini aldı-
 
Messi, oyların yüzde 47,88'ini alarak ''Altın Top'' ödülünün sahibi oldu. 2. sırada yüzde 21,60 ile Ronaldo, 3. sırada yüzde 9,23 ile Xavi yer aldı. FIFA ile France Football dergisinin geçen sezondan itibaren ortak olarak verdiği ödüle aday gösterilen futbolcuların sayısı, oylamayla 23'ten 3'e indirilmişti.
 
Oylamada, bazı futbolcu ve teknik adamların kendi vatandaşlarını seçtikleri görüldü. Portekiz'in kaptanı Nuno Gomes'den Messi'ye oy çıkmadı. Gomes, vatandaşı Ronaldo ve Nani'yi 1 ve 2. sırada gösterdi. 3. sıradaki tercihini de Brezilyalı Neymar'dan yana kullandı.
 
Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Paulo Bento da, Ronaldo ve Nani'yi ilk 2 sırada gösterdi ve Messi'ye 1 puanı layık gördü.
 
Ödülü kazanan Messi de en yakın rakibi Ronaldo'ya oy vermedi. Messi ilk iki sırada Barcelona'dan takım arkadaşları Xavi ve Iniesta'ya, 3. sırada da vatandaşı Agüero'ya oy verdi. (EMK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com