Hiddink Topal'ı Bitirdi!..

Hiddink Topal'ı Bitirdi!..
Hiddink, Valencia'dan milli takım için izin alınmasına rağmen Mehmet Topal'ı kadroya çağırmadı. Topal bu nedenle kulübünden laf yedi! İşte ayrıntılar...

Kazakistan ve Belçika maçı kadrosuna almak istedikleri Topal için İspanyollar’dan izin isteyen A Milli Takım yetkililerimiz, olumlu cevap almalarına rağmen Mehmet’i kadroya çağırmayınca kriz çıktı...

Teknik direktörlüğü Guus Hiddink’in gelmesiyle takım olgusunda önemli bir yol alan Türkiye’de ya bir anlık unutkanlık ya da umursamazlık, geleceğimiz açısından oldukça önemli olan Mehmet Topal’ı çok kırdı.. Ve bu kırgınlığının üstüne oyuncunun yeni kulübü Valencia’dan da ‘laf yemesi’ Topal’ın psikolojisini alt-üst etmiş durumda.

ŞİMDİ isterseniz yaşananları başa sarıp, size aktaralım..

Hiddink ve ekibi, 2012 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu’ndaki rakiplerimizle oynayacağımız Kazakistan ile Belçika maçları öncesi çağıracakları kadroyu kafalarında belirlerler. Bu listede G.Saray’dan sezon başında 5.5 milyon Euro’ya Valencia’ya giden Mehmet Topal da vardır.. Bu sebepten dolayı milli takım yetkilileri İspanyol kulübüyle görüşerek oyuncunun bu 2 maç için takımdan ayrılması gerektiğini söyler ve bu yönde izin ister. Aldıkları cevap da olumludur..

‘BÖYLE İŞ OLMAZ’

Daha sonra ne hikmetse, 28 Ağustos’ta açıklanan A Milli Takım aday kadrosunda Mehmet Topal’ın ismi bulunmaz.. Milli yıldızın morali bozulur ama konuyu kapatır ve ne kadar üzülse de çalışmalarına devam eder. Fakat daha sonra başına gelenler, tüm psikolojisini bozar Topal’ın..

Kulüpte zaman geçirdiği bir sırada Valencia Genel Menajeri Unai Emery’nin yanına geldiğini gören milli yıldız şaşırır ve tam ne olduğunu soracağı sırada duyduğu şu cümleyle dağılır: “Mehmet bunlar seninle dalga mı geçiyor.” Bununla da kalmaz Emery ve “Önce bizi arayıp senin milli takıma gitmen için izin istiyorlar, sonra da seni çağırmıyorlar. Böyle şey mi olur?” diye sorduğu Mehmet Topal’ı cevapsız bırakır.

ŞU an Topal’ın morali bitik, milli takıma gidemediği için çok üzgün.. Bakalım Topal, bir dahaki sefere Guus Hiddink’in listesine girmeyi başaracak mı?

Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com