Hıdrellez şenliği...

Hıdrellez şenliği...
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Belediye tarafından Hıdrellez Şenliği düzenlendi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Belediye tarafından Hıdrellez Şenliği düzenlendi.
Karşıyaka mahallesinde bulunan Belediye Parkında düzenlenen şenliğe Kaymakam Mustafa Koç, Belediye Başkan vekili Arif Özçelik, MHP İlçe Başkanı Ahmet Bülbül ve ilçe halkı katıldı.
Şenlik öncesi ateşe vurulan kazanlarda kaynatılıp boyanan 2 bin yumurta folklor ekipleri tarafından halka dağıtıldı. Bu arada Kaymakam Mustafa Koç, Belediye Başkan vekili Arif Özçelik ile yumurta tokuşturdu. Çok Programlı Lise ve Atatürk İlköğretim Okulu kız folklor ekibi ile Efeler Grubunun sunduğu halk oyunları ve folklor gösterileri büyük beğeni ile izlendi. Ardından Atatürk İlköğretim Okulu ve Anadolu Öğretmen Lisesi Gitar Grubu gösterisi büyük alkış aldı. Daha sonra sahneye çıkan Meslek Yüksek Okulu Türkü Gurubu söylediği birbirinden güzel türkülerle seyircileri coşturdu. Şenlik sonunda çekilen kura sonucu tespit edilen talihli 5 aile bir gün belediyenin Sefaköy'deki termal tesislerinde misafir edilecek.
Hıdrellez Şenliği ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan vekili Arif Özçelik, 'Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz geleneksel hıdrellez şenliği geçen yıla oranla bu yıl daha coşkulu geçti. Önümüzdeki yıl bu şenliği daha geniş bir alanda düzenlemek amacıyla Yeşilhisar mahallesinde bulunan Zeytino çayırı dediğimiz mesire alanında gerekli altyapı çalışmalara başlayacağız“ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com