'Hikayenize sahip çıkmazsanız birileri anlatır'

'Hikayenize sahip çıkmazsanız birileri anlatır'
Şair ve yazar Murathan Mungan, BDP Siyaset Akademisi'nde ''Tarihe Kayıt Düşmenin Yolları'' konulu ders verdi.

BDP Siyaset Akademisi'nde ders veren Murathan Mungan, "Siz kendi hikayenize sahip çıkmazsanız, birileri size hikayenizi anlatmaya başlar'' diye konıştu.

Şair ve yazar Murathan Mungan, BDP Siyaset Akademisi'nde ''Tarihe Kayıt Düşmenin Yolları'' konulu ders verdi.

Mungan, BDP Genel Merkezi'nde yapılan derste, BDP'ye ve Siyaset Akademisi çalışmalarına destek vermek istediğini belirterek, ''Burada olmam, burada konuşuyor olmam, umarım hem buradakiler hem de burada olmayı reddedenler için bir şey ifade eder'' dedi.

Toprağın altında gömülen bütün tarihlerin bir gün yeniden anlatılacağını ifade eden Mungan, ''Dünya, adil bir yer değil, o yüzden ezilenler çok daha donanımlı, bilgili ve bilinçli olmalı'' dedi.

"AMERİKA'DA SİNEMA SEKTÖRÜNÜ YAHUDİLER ELEGEÇİRİNCE SOYKIRIM FİLMLERİ ÇEKİLDİ"

Amerika'nın sinemayı bir propaganda aracı olarak kullandığını belirten Mungan, yıllarca dışlanan Yahudilerin Amerikan sinemasını ele geçirdikten sonra soykırımla ilgili filmler yaptığını anlattı. Mungan, ''Ancak, Irak ile ilgili en insani filmlerde bile 'Amerika neden Irak'ta' sorusunun cevabı yok. Bu filmlerde işgal lafı geçmez. Siz kendi hikayenize sahip çıkmazsanız, birileri size hikayenizi anlatmaya başlar'' diye konuştu.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com