Hilmi Özkök hakkında suç duyurusu

Hilmi Özkök hakkında suç duyurusu
Balyoz sanıkları, Hilmi Özkök hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, ‘’Kasaptaki ete soğan doğramam diyen Özkök, sanki geçmişten kalan kin ve garez dolu bir hesabın peşindedir’’ denildi.
Aralarında tutuklu Tümgeneraller Atilla Özler, Kubilay Baloğlu ve Beyazıt Karataş’ın da bulunduğu Balyoz davasının 15 sanığı, Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, ‘’Kasaptaki ete soğan doğramam diyen Sayın Özkök, sanki geçmiş yıllardan kalan kin ve garez dolu bir hesabın görülmesinin peşindedir’’ denildi.
 
Gazeteport'un haberine göre; Genelkurmay eski Başkanı olduğu için Anayasa gereği, Yüce Divan’da yargılanması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, Özkök’ün, ‘’Görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal, Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs’’ suçunu işlediği öne sürüldü ve şöyle denildi:
 
‘’ Sayın Hilmi Özkök, yargılamayı cezalandırma kararı verilmesi yönünde cesaretlendirici ve yönlendirici açıklamalar yapmakta sakınca görmemiştir. Kullandığı üslup ne Devlet ne de TSK saygınlığıyla bağdaşmayacak niteliktedir. “Kasaptaki ete soğan doğramam”, “Var da diyemem yok da diyemem” gibi kamuoyunda kuşkuyla karşılanan ve şüphe uyandıran söylemleri vardır. Sanki geçmiş yıllardan kalan kin ve garez dolu bir hesabın görülmesinin peşindedir. Sayın Başbakan, 4 yıl birlikte çalıştığı Sayın Özkök’ün, ne MGK’da ne de diğer görüşmelerde kendisine darbe ve benzeri bir konudan asla bahsetmediğini ifade etmiştir. Bu durumda olmayan darbeye “eksik” teşebbüs nasıl oluşmuştur?  Hilmi Özkök, Genelkurmay Başkanlığı görevinde bulunduğu sırada Ayışığı, Balyoz, Yakamoz, Sarıkız planlarının kendisine ulaştırıldığını belirtmiş, ancak bırakın bir soruşturma yapılması emri vermeyi, araştırılması için girişimde de bulunmamış, ortada bir suç varsa suçun unsurlarının oluşmasına katkı sağlamıştır.’’ (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com