Hıncal Uluç'a İzmir'de 'Defne Joy' Tepkisi!

Hıncal Uluç'a İzmir'de 'Defne Joy' Tepkisi!
Ege Üniversitesi'ndeki panele katılan Hıncal Uluç, 15 kişilik kız öğrenci grubu tarafından Defne Joy Foster hakkında yazdığı yazı için protesto edildi...

İzmir Ege Üniversitesi Fen Fakültesi'nde düzenlenen Medya Okur Yazarlığı panelinin konuklarından biri gazeteci Hıncal Uluç'tu.

Kürsüye gelen Hıncal Uluç, konuşmasına başlamak üzereyken panele katılanlar arasından Biyoloji Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Hande Yetke ayağa kalktı. Yetke, "Hıncal Bey, size bir şey sormak istiyorum? Defne Joy Foster'ın ölümünden sonra yazdığınız yazı ne kadar doğru?" dedikten sonra yaklaşık 15 kişilik kız öğrenci grubu ayağa kalkarak düdük çalmaya başladı.

Ellerindeki "Kadın yapınca su testisi, erkek yapınca kerata", "Batsın ahlakın batsın", "Yaptığın basın özgürlüğü değil, kadın düşmanlığı" pankartlarını kaldıran grup, Uluç'u protesto etti.

Sloganlar atarak düdük çalan grup, Hıncal Uluç'un konuşmasını engelledi.

Grup adına konuşan Hande Yetke, "Bu ülkede her gün 5 kadın öldürülüyor veya tecavüze uğruyor. Bu öldürmelerin nedenleri kıskançlık veya aşk. Biz artık öldürülmek ve tecavüze uğramak istemiyoruz. Hıncal Uluç'un Defne Joy Foster üzerine yazdığı yazıyı kınıyoruz. Biz üniversitemizde Uluç'u istemiyoruz" dedi.

Yaklaşık yarım saat süren protestoda, Uluç konuşmasını yapamadan salondan ayrıldı. Protestocu gruba herhangi bir müdahale olmadı.

Salondan çıkan grup, dışarıda da düdük çalıp sloganlar attıktan sonra olaysız dağıldı.

NTV

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com