Hindistan ve Gürcistan alarmda!

Hindistan ve Gürcistan alarmda!
Hindistan ve Gürcistan'da İsrail büyükelçiliklerine saldıranlar aranıyor...

Yeni Delhi'de İsrail diplomatik aracına saldıran aranıyor

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de İsrail büyükelçiliğine ait bir otomobilde meydana gelen patlamanın ardından polis, araca bombayı yapıştırdığından şüphelenilen bir motosikletliyi arıyor.

Polis komiseri B.K. Gupta, "Bir görgü tanığı, motosikletli bir kişinin otomobilin arkasına bir tür patlayıcı yapıştırdığını gördüğünü anlattı" diyerek, bu zanlıyı aradıklarını söyledi.

Saldırıda, 42 yaşında bir diplomat ile 3 Hintlinin hafif yaralandığını belirten Gupta, hastaneye kaldırılan diplomatın bilincinin açık olduğunu kaydetti.

Hintli emniyet yetkilisi, "Kadın diplomatın bilinci açık, durumunun iyi olduğunu düşünüyoruz" diyerek, bu diplomatın İsrail büyükelçiliği savunma ataşesinin eşi olduğunu belirtti.

Gürcistan bomba olayını araştırıyor

Gürcistan İçişleri Bakanlığı, İsrail'in Tiflis Büyükelçiliğinin bir çalışanının aracına patlayıcı madde yerleştirildiğini ve patlayıcının bomba uzmanları tarafından etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bakanlık Yetkilisi Şota Utiaşvili, konuyla ilgili yaptığı açıklamada İsrail Büyükelçiliğinde çalışan Gürcistan vatandaşının aracına yerleştirilen patlayıcının etkisiz hale getirildiğini belirterek, olayla ilgili araştırma başlatıldığını kaydetti.

Gürcistan Dışişleri Bakanı Grigol Vaşadze de "Olayla ilgili araştırma bitince bilgi verilecektir" dedi.

Bu arada, İsrail Büyükelçiliğinde şoför olarak çalışan Roman Haçaturyan, arabasını park etmeye çalışırken bir ses duyduğunu ve çıkıp kontrol ettiğinde, aracın alt kısmına bir cisimin yerleştirildiğini farkettiğini anlattı ve vakit kaybetmeden polisi aradığını söyledi.

Güvenlik güçleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında olayın, Haçaturyan'ın işiyle veya şahsi hayatıyla ilgili olup olmadığı üzerinde duruluyor.

Daha önce ise konuyla ilgili çıkan haberlerde, sözkonusu patlayıcı maddenin İsrail'in Tiflis Büyükelçisinin şahsi aracına yerleştirildiği bildirilmişti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com