Hindistan'daki tecavüz davası basına kapatıldı

Hindistan'daki tecavüz davası basına kapatıldı
Hindistan'da genç bir kadının otobüste toplu tecavüze uğraması ve aldığı ağır darbeler sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili davanın duruşmaları basına kapalı yapılacak.

Hindistan polisi, 5 zanlının hakim önüne çıkarılacağı davanın duruşmalarının Yeni Delhi'deki mahkeme salonu önünde bekleyen çok sayıda gazeteciye kapalı yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Ülkeyi sarsan olayla ilgili, tecavüz ve cinayetten yargılanan 5 zanlının ölüm cezasıyla karşı karşıya olduğu belirtilirken, 17 yaşındaki diğer zanlınınsa, maksimum cezanın 3 yıl olduğu çocuk mahkemesinde yargılanması bekleniyor.

Mahkeme binası önünde dava sürecini izleyenler arasında Hintlilerin yanı sıra ABD ve Japonya'dan gelen gazeteciler de bulunuyor.

Yeni Delhi'de bugün yapılacak ön duruşmadan, davanın özel bir mahkemeye sevk edilmesi kararının çıkması bekleniyor. Kimi davaların yıllarca sürebildiği Hindistan'da, özel mahkemenin, ülkeyi ayağa kaldıran son davayı mümkün olduğunca çabuk sonuçlandırması amaçlanıyor.

Yeni Delhi'de 16 Aralık'ta bindiği otobüste 6 kişinin tecavüzüne uğrayan ve ağır yaralanan genç kadın, tedavi için götürüldüğü Singapur'da hayatını kaybetmiş, olay Hindistan'da geniş çaplı protestolara neden olmuştu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com