Hıristiyanlarla güvenlik güçleri arasında çatışma!

Hıristiyanlarla güvenlik güçleri arasında çatışma!
Mısır Başbakanı İsam Şeref'in çatışmalar üzerine kabineden bazı bakanları acil toplantıya çağırdığı bildirildi.

Mısır'ın başkenti Kahire'de Hıristiyanlarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 23 kişi hayatını kaybetti, 200 kişi de yaralandı.
Akşam saatlerinde güneyindeki Asvan kentinde ruhsatsız bir ibadethanenin valilik tarafından yıkılması 4 bin Hristiyan Kıpti tarafından protesto edildi. Protestocuların Mısır Televizyonu binasına taşlı saldırılarıda bulunması üzerine, askeri birlikler göstericilere müdahale etti. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 23 kişinin hayatını kaybettiği, 200 kişinin de yaralandığını açıkladı.
Mısır'daki olayların yatıştırılması için din adamlarının devreye gireceği açıklanırken olayların Hristiyan-Müslüman çatışmasına dönüşmemesi ve şiddetin durdurulması için El Ezher Şeyhi Ahmet El Tayyib ve Mısır Kıpti Patriği Baba 3. Şenuda telefon ile görüşmesi yaptı.
Hristiyan göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalar sırasında güvenlik güçlerinin El Hurra ve TV 25 kanallarının bürolarına baskın yaptı.
Hristiyan göstericiler ile güvenlik güçleri ve "Baltacı" diye tabir edilen suç grupları arasında çatışmalar devam ederken, devlet televizyonu ERTU-1, Tahrir Meydanı ve çevresindeki caddelerde gece saat 02.00 (TSİ: 03.00) ile sabah saat 06.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.
Mısır Başbakanı İsam Şeref'in çatışmalar üzerine kabineden bazı bakanları acil toplantıya çağırdığı bildirildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com