Hırsızı dövmesi ele verdi

Hırsızı dövmesi ele verdi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ait su ATM cihazlarına yönelik gerçekleşen hırsızlık olayı, olay yerinden geçen bin aracın tek tek incelenmesi ve bir zanlının güvenlik kamerasına yansıyan elindeki dövme izinden aydınlatıldı.

Önceki gece, Aşağı Söğütönü mahallesi 1453 sokak ve Batıkent mahallesi Civanmert sokak üzerinde bulunan su ATM cihazlarının arka giriş kapıları zorlanarak hırsızlık olayları meydana geldi. Bunun üzerine inceleme başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık olaylarını gerçekleştiren iki erkek zanlının, cihazların kameralarının yönünü değiştirdikleri ve bu esnada yüzlerini gizlediklerini belirledi. Birbirlerine yaklaşık bir kilometre mesafede olan hırsızlık olayları ile ilgili Aşağısöğütönü yolundan geçiş yapan yaklaşık bin aracı kısa sürede inceleyen polis ekipleri, şüpheli bir araç üzerinde yapılan çalışma neticesinde kiralık olduğunu tespit etti. Yapılan araştırmada, aracı kiralayan iki erkek şahsın hırsızlık olaylarından sabıkalı U.Y. (19) ve G.Ç. (19) oldukları anlaşıldı. Ekipler, her iki şahsı, kiralamış oldukları araçla birlikte kısa sürede yakaladı.

Zanlılardan G.Ç.’nin sol el dövme iziyle, olay günü kamera görüntülerindeki şüpheli şahsın sol el dövme iziyle aynı olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca şahsın yapılan ikamet aramasında olayda giymiş olduğu kıyafetler de elde edilmiştir. U.Y. isimli şahsın 25 ayrı suçtan, G.Ç. isimli şahsın 7 ayrı suçtan sabıkalarının olduğu anlaşılmıştır.

İki ayrı su ATM cihazında hırsızlık yaptıkları tespit edilen zanlıların, haklarında hazırlanan adli tahkikat ile birlikte adli makamlara sevk edildiği belirtilen açıklamada “Eskişehir ilimizin huzur ve güven ortamının devam ettirilebilmesi amacıyla tüm personelimiz fedakarhane bir şekilde çalışmalarına devam etmektedirler” diye belirtildi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com