Hırsızlar camilerin musluklarına dadandı

Hırsızlar camilerin musluklarına dadandı
Bağcılar’da aynı mahallede bulunan iki caminin muslukları, aynı akşam yerlerinden sökülerek çalındı.

Soğuk havada dışarıda su bidonlarıyla abdest almak zorunda kalan vatandaşlar duruma isyan etti. 
İstanbul Bağcılar’da aynı mahallede bulunan iki caminin avlusundaki musluklar, aynı akşam yerlerinden sökülerek çalındı. İlk olay, Ertuğrul Gazi Camii’nde yatsı namazında meydana geldi. Cemaatin namazda olmasını fırsat bilen hırsızlar, caminin tuvaletine girerek bütün muslukları söktü. Cemaat namazdan çıkana kadar kısa sürede 9 tane muslukları yerlerinden sökerek çalan hırsızlar, iddiaya göre yatsı namazından sonra da aynı mahallede bulunan Yeni Cami’ye geçti. Caminin yeni yapılan şadırvanına giren hırsızlar, buradan da 25 musluğu çalarak kayıplara karıştı. Şadırvanlarda abdestlerini alamayan vatandaşlar ise çözümü kendi yöntemleriyle uygulamaya çalıştı. Dışarıda su bidonlarıyla abdestlerini almaya çalışan vatandaşlar, duruma isyan ederek yetkililerden yardım istedi.


Dışarıda abdest alan bir vatandaş, “Musluklar çalındığı için şadırvanda abdestimizi alamıyoruz. Bu soğukta dışarıda almak zorunda kalıyoruz. Elimiz, kolumuz, ayağımız üşüyor” dedi.


Kadir Bitiş isimli bir vatandaş ise, “Tekrardan aynı şeylerin olmasından korkuyoruz ancak sürekli buraya geliyorlar. Bir şeyde diyemiyoruz, desek saldırıyorlar. Cemaat çok mağdur bu olaydan” diye konuştu. (SBK)

Akis

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com