Hırsızların GATA Cesareti

Hırsızların GATA Cesareti
Askerlerce korunan GATA'da bir özel bankanın ATM'si oksijen kaynağıyla soyulmaya çalışıldı.

Yüzlerce asker tarafından korunan Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) kampüsünde geçen hafta sonu inanılmaz bir soygun girişimi yaşandı. GATA'da bulunan özel bir bankaya ait para çekme makinasının (ATM) soyulmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

Yüksek duvarlarla çevrili, 24 saat kamerayla izlenen ve silahlı nöbetçilerin görev yaptığı GATA'daki ATM'yi gözetleyen güvenlik kamerasını sprey boyayla kapatan hırsızlar, oksijen kaynağıyla delme işlemine başladı. Oldukça uzun süren ve güçlü bir ışık saçan işlem sırasında kendilerine hiçbir müdahale olmadı. ATM'nin kasa kısmına oksijen kaynağının işlememesi üzerine soygun girişimi yarım kaldı. Esrarengiz olay; Pazartesi sabah saatlerinde banka görevlilerinin ATM'ye para koymak için GATA'ya gelmesi üzerine ortaya çıktı. Olaya önce el koyan GATA Komutanlığı, daha sonra konuyu polise bildirdi. Semt karakolu ile olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarını tamamlamasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği soruşturmayı devraldı.

İlk tahkikatta görgü tanığı arandı. Ancak ne nöbetçi erler, ne de personelden tek bir görgü tanığı bulunamadı. Polis soygun girişimini çözmek için GATA Komutanlığı'ndan güvenlik kamerası kayıtlarını istedi. ATM'ye ait kameranın ise sprey boyayla etkisiz hale getirildiği, bu nedenle herhangi bir kayıt yapamadığı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com