'Hırsızlığı örtme girişimi faiziyle geri dönecektir'

'Hırsızlığı örtme girişimi faiziyle geri dönecektir'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. AKP hükümetini ağır bir dille eleştiren Bahçeli:  “11 yıldır hakkında yolsuzluk çıkmayan çok az bakan olmuştur. Başbakan, belediye başkanı olduğu dönemdeki dosyalarından aklanmış değildir. Merakımız şudur; AKP’li bu zihniyet parayı ayakkabı kutusuna koyuyorsa acaba ayakkabıyı nereye iliştirmektedir?” dedi.

Türkiye gündemini sarsan AKP hükümetinin büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ülkemizin buhranlı bir dönemden geçtiğini belirten Bahçeli, “Tüyler ürperten yolsuzluk haberleri 2013 yılına damga vurmuştur. 2013’ün bitmesine 2 hafta kala başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu son yılların en büyük vurgunu. Hükümet ahlaken iflas etmiştir. Devlet içler acısı bir durumdadır. AKP hükümeti şaşkın titrek ve çaresizdir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, “Artık her şeyin tadı tuzu kaçmıştır. Gelişmeler çok tehlikeli, itina ile takip ediyoruz. Ortadaki bu dehşet iddia ve suçlamaların sonuna kadar gidilmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir. Güneşi balçıkla sıvamak mümkün değildir. Soruşturma objektif olarak yapılmalı. Hırsızlığı örtme girişimi faiziyle geri dönecektir. Hükümetin kaçacak hali kalmamıştır" diye konuştu.

Hukukun şeffaf olduğu sürece Türkiye’nin kazanacağına dikkat çeken Bahçeli, şöyle konuştu:

AKP hükümeti rüşvet kirine tepeden tırnağa bulaşmıştır. Siyaseti kuşatan çok katmanlı bir rüşvet ağı var. Acaba siyasete girip de bu kadar zenginleşen alın teri dökmeden köşeyi dönen kaç başbakan Türk siyasetine mal olmuştur?

AKP hükümetinin yolsuzluk konusundaki sicili çok kabarıktır. 11 yıldır hakkında yolsuzluk çıkmayan çok az bakan olmuştur. Başbakan, belediye başkanı olduğu dönemdeki dosyalarından aklanmış değildir. Merakımız şudur; AKP’li bu zihniyet parayı ayakkabı kutusuna koyuyorsa acaba ayakkabıyı nereye iliştirmektedir?”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com