Hırsızlık şebekesi çökertildi

Hırsızlık şebekesi çökertildi
Kütahya'nın Gediz ilçesi ile Uşak ilinde, birçok işyerini soyarak esnafları bıktıran hırsızlık şebekesi çökertildi.

Kütahya'nın Gediz ilçesi ile Uşak ilinde, birçok işyerini soyarak esnafları bıktıran hırsızlık şebekesi çökertildi. 
Edinilen bilgiye göre; V.Ş., M.F., A.C.Ö ve H.H., Uşak'tan kiraladıkları 64 FF 640 plakalı araçla gece saat 03.10 sıralarında hırsızlık amacıyla Gediz'e geldi. Şahısların Özyurt Mahallesi 153. Sokak 2 numaralı adreste bulunan Akçaalan Elektrik isimli işyerinin kilidini kırdıkları ve Asya Vitamin Galeri isimli işyerine girerek sigaraları çuvala koydukları sırada, yaya devriye görevi yapan trafik polisi ekibi hırsızlık olayını fark etti. Bunun üzerine diğer ekipler de süratle olay yerine sevk edilerek birlikte operasyon düzenlendi. Polisin Erez Caddesi üzerinde yaptığı takipte; kendisini V.Ş. olarak tanıtan kimliksiz şahıs ile M.F. isimli şahıs gözaltına alınırken, Uşak-Kütahya karayolu üzerinde park halinde bulunan 64 FF 640 plakalı aracın içerisinde aynı şahısları bekledikleri anlaşılan A.C.Ö ve H.H. de yakalanarak gözaltına alındılar. Araçta yapılan aramada, kilit kırma ve açmada kullanılan çeşitli tür malzeme ele geçirildi.
Polis tarafından muhafaza altına alınan 64 FF 640 plakalı aracın Uşak ilinde ikamet eden Halil Fidan adına kayıtlı olduğu, şahsın aracı 23 Mayıs 2013 tarihinde S.F. ile V.K. isimli şahıslara bir günlüğüne kiraya verdiği anlaşıldı. Asya Vitamin Galeri işyeri işletmecisi Müşteki Mehmet Emin Gezen ile Akçaalan Elektrik işyeri işletmecisi Ali Akyar, ifadelerinde, işyerine giren ve kapı kilidini kıran şüphelilerden şikayetçi olduklarını söylediler.

Şüphelilerden elde edilen bilgilerde; 23 Mayıs 2013 günü gece saatlerinde Uşak Cumhuriyet Mahallesi 1. Ateş Sokak adresinde bulunan Eko Mini Markette meydana gelen hırsızlık olayını da bu şahısların gerçekleştirdikleri belirlendi. Zanlıların, yaklaşık 7 bin TL değerinde sigara ve alkollü içkileri sakladıkları yerin öğrenilmesi üzerine, Uşak Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile paylaşılan bilgiler sonucu söz konusu çalıntı malzemeler Uşak polisi tarafından yapılan operasyonla ele geçirildi.

Yakalanan şüphelilerden H.H.'nın, Gediz İlçe Jandarma Komutanlığı idaresinde yaklaşık üç ay önce meydana gelen işyerinden hırsızlık olayının faili olduğu işyeri çalışanları tarafından teşhis edildi. Gediz Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen şüphelilerden; V.K.'nın başta hırsızlık olmak üzere diğer suçlar dahil 95, M.F.'nin hırsızlık başta olmak üzere 45, A.C.Ö.'in başta hırsızlık olmak üzere diğer suçlardan toplam 55, yine; H.H.'nın hırsızlık ve uyuşturucu madde bulundurmak suçlarından toplam 4 suç kaydının olduğu tespit edildi.

İş Yerlerinden Hırsızlığa Teşebbüs, İş Yeri Dokunulmazlığını İhlal, Mala Zarar Verme, Başkasına Ait Kimlik veya Kimlik Bilgilerinin Kullanılması suçlarından mevcutlu olarak mahkemeye sevk edilen şahıslardan A.C.Ö. ve V.K. isimli şüpheliler tutuklanarak Gediz Kapalı Cezaevine gönderildi. Adli Kontrol amacıyla serbest bırakılan diğer şüpheliler M.F ve H.H., Uşak İl Emniyet Müdürlüğü bölgesinde işledikleri suçlardan dolayı Uşak polisine teslim edildi.
Gediz İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, istekli, özverili ve titiz çalışmalarıyla henüz işlenmekte olan suçun faillerini yakalayarak vatandaşın mağdur olmasını engelleyen; asli görevi trafik hizmeti olmakla birlikte, trafik akışının azaldığı gece geç saatlerde sokaklarda diğer görevlilerle birlikte suçlu arayan, bunun yanında vatandaşın can ve mal emniyeti için cansiperane gayretleri sonucu suç makinesi haline gelmiş hırsızlık şebekesini çökerten tüm görevli arkadaşlarıyla bir kez daha mutlu sona ulaştıklarını söyledi.

İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar "Başından sonuna kadar adeta tereyağından kıl çekercesine yürütülen titiz çalışmalar sonucu, suçun tüm iz ve delileriyle aydınlatılarak suçluların adalet önüne çıkartılmasında emeği bulunan, gayretli çalışmalarıyla, sadece Gediz ile sınırlı olmayıp, Uşak ili başta olmak üzere; Şaphane, Pazarlar, Altıntaş ve Gediz jandarma sorumluluk bölgesinde de, bir çok faili meçhul hırsızlık olayının şüphelisi olan bu şahısları yakalayan mesai arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim ve başarılarının devamını dilerim. Tüm mesai arkadaşlarımla birlikte, Gediz İlçesinde halen sıfır faili meçhul olay rekorunu devam ettirmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz" diye belirtti. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com