Hırsızlık zanlısına film gibi operasyon

Hırsızlık zanlısına film gibi operasyon
Muğla'nın Marmaris ilçesinde çaldığı araçla uçurumdan yuvarlanan şahsı kurtarmak için AKUT, Sahil Güvenlik, Polis ve 112 ekipleri seferber oldu.

İçmeler Beldesi'nde bir işyeri önünde park halinde ve kontak anahtarı üzerinde otomobili alarak kaçan 23 yaşındaki Ü.T, polisten kaçarken kaza yaptı ve yoldan 30 metre aşağıya yuvarlandı.

Hurdaya dönen araçtan sağ çıkan Ü.T, yaya olarak yaklaşık 500 metre kaçtıktan sonra peşindeki polislerden kurtulmak isterken uçuruma yuvarlandı, karadan ve denizden ulaşmanın güç olduğu bir yerde çalılara takılı kaldı.

Beldede hediyelik eşya ticareti yapan Engin Demirezen, babasına ait otomobille, yaklaşık 30 kilo gümüşü iş yerine getirdi. Demirezen otomobili iş yerinin önüne park ederek gümüşleri dükkana taşıdı. Bu sırada Ü.T, aracın kontak anahtarını üzerinde görünce aniden araca bindi ve çalıştırarak kaçtı. Demirezen hemen polisi aradı. Beldeye yönlendirilen polis ekipleri kısa sürede aracı takibe aldı. Takip edildiğini anlayan Ü.T'nin kullandığı araç, Köy Hizmetleri Kampı yakınlarında kontrolden çıktı, önce telefon direğini devirdi, ardından da yol kenarındaki istinat duvarını aşarak 30 metre yükseklikten aşağı düştü.

Denize düşmesine 2 metre kala duran ve hurdaya dönen araçtan kalçası kırık olarak kurtulan Takılıoğlu, yaya olarak polislerden kaçmaya çalışırken, yaklaşık 500 metre sonra bu defa kendisi Aşıklar Tepesi mevkiinde uçuruma yuvarlandı. Takılıoğlu, yine denize bir kaç metre mesafede çalılıklara takılı kaldı. Karadan ve denizden ulaşımın güç olduğu bölgede mahsur kalan Ü.T'yi kurtarmak için polisin yanı sıra AKUT ekipleri de geldi.

Takılıoğlu, burada hazır bulunan ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Takılıoğlu'nun, hurdaya dönen araçla yaptığı kaza sırasında kalçasında kırık olduğu ve bu durumdayken 500 metre kaçtığı öğrenildi.

Araç sahibi Engin Demirezen, şahsı tanımadığını beliterek, "Yaklaşık 30 kilo gümüşle iş yerime geldim ve arabayı işyerimin önüne parkettim. Gümüşleri indirdim, arabanın anahtarı üzerindeydi. Bir anda birinin arabaya bindiğini ve çalıştırarak hızla kaçtığını ve sağa - sola çarptığını gördüm, polisi aradım. Yapılan takip sonucunda aracı hurda halinde, şahsı da yaralı olarak gördüm" dedi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com