Hisarcık İlçesini bir günlüğüne çocuklar yönetti

Hisarcık İlçesini bir günlüğüne çocuklar yönetti
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Hisarcık ilçesinde öğrenciler bir günlüğüne ilçeyi yönetti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Hisarcık ilçesinde öğrenciler bir günlüğüne ilçeyi yönetti.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Tevfik Çalışkan ilçe Kaymakamı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinden Gamze Öztürk, Hasret Eren ve Mehmet Köylüoğlu Garnizon Komutanı, Atatürk İlköğretim İlköğretim Okulu öğrencileri Fatmanur Esen, Mine Gül Candan ve Neval Özdoğan İlçe Emniyet Amiri, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Betül Çalışkan Milli Eğitim Müdürü, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinden Eyüp Yel, Kübra Atlı ve Burak Aydın Belediye Başkanı oldu.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Tevfik Çalışkan, Kaymakam Mustafa Koç’un makamına Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Ali Bütün, Sınıf Öğretmeni Derya Bulut Sarı ile birlikte geldi. Kaymakam Mustafa Koç, Çalışkan’a önce kaymakamlık makamı odasının işleyişi hakkında bilgiler verdi. Kaymakamlık koltuğunu devir alan Tevfik Çalışkan, en büyük hayalinin Kaymakam olmak olduğunu vurgulayarak, 23 Nisan’da kendisine verilebilecek en güzel hediyenin bu olduğunu söyledi. Çalışkan, “ Öncelikle sizlerin ve tüm Hisarcık halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum. 92 yıl sonra hala aynı sevinci içimizde yaşıyoruz. Bize bu sevinci yaşatan Atatürk ve silahlı kuvvetlere teşekkür ediyor, tüm dünyada barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik olmasını temenni ediyorum. “ diye konuştu. Çalışkan daha sonra yetkililerden, ilçede yoksul insanların belirlenip gerekli yardımların yapılmasını ve okul bahçelerindeki yeşil alanların arttırılmasını talep etti.
Kaymakam Koç ise, “ Mustafa kemal Atatürk geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet olsun diye bu anlamlı ve büyük günü çocuk bayramı olarak kutlanmasını istedi. Bu bayram bizim bayramımız bu yüzden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını etkinlikleri kapsamında bizler makamımızı sizlere devrediyoruz. Gelecekte bu makamlarda sizler oturacaksınız “ diye konuştu
Kaymakam Mustafa Koç, Tevfik Çalışkan’a kol saati hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com