Hisarcık MYO’da AB Eğitim semineri

Hisarcık MYO’da AB Eğitim semineri
(DPÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Hisarcık Meslek Yüksekokulunda, “ Ben geliyorum” Avrupa sloganıyla, AB Eğitim ve Gençlik Programları Tanıtım Toplantısı ve Sertifikalı Proje Yönetim Döngüsü Eğitimi verildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Hisarcık Meslek Yüksekokulunda, “ Ben geliyorum” Avrupa sloganıyla, AB Eğitim ve Gençlik Programları Tanıtım Toplantısı ve Sertifikalı Proje Yönetim Döngüsü Eğitimi verildi.
Hisarcık Meslek Yüksekokulu Amfisinde Eğitim Koordinatörü Okutman Handan Özdemirel ve Eğitmenler Emre Akçınar ve Doğukan Doğan tarafından eğitim verilen eğitimde, AB Gençlik Programı genel tanıtımı, Gençlik Programı alt programları olan Eylemler (başka bir deyişle gençler için sunulan fırsatların kategorize edilmiş halleri) hakkında bilgiler ve Program Kılavuzu ,Eylemlere ait proje başvuru formları (yurt içinde veya yurt dışında çeşitli projeler geliştirmek veya katılmak için) ve başvuru formu doldurma kılavuzları, iyi uygulama örnekleri, projeler için ortak bulmaya yardımcı olabilecek bilgiler ve linkler, Avrupa Gönüllü Hizmeti yapmak isteyenler için bilgiler, Yurt içinde düzenlenen ve yurt dışında diğer Ulusal Ajanslarca veya Avrupa Komisyonunca düzenlenen eğitim ve etkinlikler ile ilgili duyurular dile getirildi. Ayrıca Gençlik Programı etkinliklere katılan katılımcıların konaklama ve yemek masrafları ile yolculuk masraflarının Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca karşılanacağı vurgulandı.
Daha sonra öğrencilerin, "Gençlik programlarına kimlerin başvurabileceği? Gençlik Programında hibe şeklinde desteklerin mevcut olup olmadığı? Kabul edilen yaş grupları nelerdir? Yabancı dil bilme şartı var mı? Başvuru tarihleri ve başvuru evrakları nelerdir?" şeklindeki soruları eğitmenler tarafından cevaplandı.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com