Hisarcık MYO'da 'Çanakkale Ruhu' etkinliği

Hisarcık MYO'da 'Çanakkale Ruhu' etkinliği
Hisarcık MYO'da 'Çanakkale Ruhu' çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hisarcık Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından Çanakkale Deniz Savaşları'nın 97. yıldönümü münasebeti ile hazırlamış Hisarcık Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen “Çanakkale Ruhu” konulu etkinliği, Hisarcık Kaymakamı Mustafa Koç, Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, Garnizon Komutanı Ahmet Özenç, Emniyet Amiri Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Değirmenci, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Sak, siyasi parti temsilcileri, bazı okul müdürleri, öğrenciler ve Hisarcık’lılar tarafından ilgi ve beğeni ile izlediler.
Günün anlam ve önemine dair Hisarcık MYO Meslek öğrencisi Kadir Arslan tarafından, “Türk tarihinin en parlak zaferlerinden birini yaşadığımız günün yıldönümünün anlam ve önemi, Çanakkale zaferi bize ne ifade ediyor, bağımsızlık aşkı nedir, siz bu aşkı hiç yaşadınız mı ve gençliğimizin acaba bu aşktan haberi var mı?” başlıkları altında Çanakkale Zaferi’ni anlatan bir konuşma yapıldı.
Öğrenciler tarafından Çanakkale ile ilgili şiirlerin okunduğu programda Çanaklale Zaferi ile ilgili sinevizyon gösterimi sunuldu. Sinevizyon gösteriminin ardından sahnelen Hisarcık MYO öğrencilerinin hazırlamış olduğu 3 perdelik tiyatro gösterisi Çanakkale Ruhunu izleyenlere yansıttı ve duygu dolu anlar yaşattı.
Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aykut Acar’ın teşekkür konuşmaları ile program sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com