Hisarcık MYO'da kan bağışı kampanyası

Hisarcık MYO'da kan bağışı kampanyası
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Meslek Yüksekokulunda, Kızılay Kan Bağış Merkezi'nce başlatılan kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Meslek Yüksekokulunda, Kızılay Kan Bağış Merkezi'nce başlatılan kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü.
Kütahya ve ilçelerinde kan alımlarını sürdüren Kütahya Kızılay Kan Bağış Merkezinde görevli beş kişiden oluşan sağlık ekibine Hisarcık Meslek
Yüksekokulu öğrencileri kan bağışında bulundu.
Hisarcık MYO Müdürü Yrd. Doç.Dr. Aykut Acar, kan bağışının önemine değinerek, “Kan insanoğlunun en önemli ihtiyaçlarından birisidir. İnsan başına kaza geldiğinde veya sağlık sorunlarında kan gerekebiliyor. İnsan böyle durumlarla karşılaştığında kanın ne kadar önemli olduğunun farkına varıyor. Hatta kan ihtiyacını gidermek için uzun mesafeler kat edebiliyor. Dolayısıyla bu konuda toplumun bilinçlenmesi gerekiyor. Bu tür kampanyalar da kişilere bu bilincin verilmesi açısından çok önemli. Öğrencilerimizi de bu kampanyalarla toplumsal bilince dahil etmiş oluyoruz. Belki bu tür olaylarla yüz yüze gelmeyen bireyler bile kan bağışı kampanyaları sayesinde bir gün kendi başına da gelebileceği gerçeğini görüyor. Kan bağışlarının gönüllülük esasları çerçevesinde artması gerekir. Okulumuz personel ve öğrencileri bu konuda çok duyarlıdırlar. Kızılay'a destek amacıyla periyodik olarak her dönemdeki kan bağışı kampanyalarına büyük ilgi göstermektedirler. Bu duyarlılıklarından dolayı kampanyaya katılan tüm personel ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum ' dedi.
Kan bağışında bulunan öğrencilere soda ikramında bulunulurken, talep halinde paket makarna da hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com