Hisarcık MYO'da şiir dinletisi

Hisarcık MYO'da şiir dinletisi
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Kütahya Şiir Severler Derneği tarafından Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik şiir dinletisi büyük beğeni ile izlendi.

Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Ömer Zafer Güven şiir dinletisi öncesi yaptığı konuşmada “ Öğrencilerimize şiiri sevdirme açısından okulumuzda şiir dinletisi düzenlemeye karar verdik. Bu konuyu aynı zamanda Kütahya Şiir severler Derneği üyesi olan kardeşim Kadir Güven'e açtım. Kendisi dernek olarak böyle bir etkinliğe
Koşa koşa geleceklerini söyledi. Bu güzel etkinliğe teşriflerinden dolayı Kütahya Şiir severler Derneği üyelerine huzurunuzda teşekkür ediyorum “ dedi
Kütahya Şiir severler Derneği yetkilisi Esat Anık yaptığı açıklamada, “Bizler Türkiye'nin değişik yerlerinde şölenlere katılarak buralarda Kütahya'nın ismini duyurmaya çalışıyoruz. Burada ise Kütahya'nın ismini duyurmak değil, Kütahyalı ve Kütahya'da okuyan gençlere şiiri sevdirmek ve onlara güzel bir gün yaşatmak. Zaten okullarının da bitmesine az bir zaman kaldı. İnşallah güzel bir program olacak. Gençlerimizi memnun bırakacağız. Ekibimiz sazı sözü ve şiirleriyle İsa Kahraman, solist Esra Sönmez, gazeteci, şair Alaaddin Uygun ve şair Kadir Güven' den oluşmaktadır” diye konuştu.
Kütahya Şiir severler Derneği üyelerinin özellikle kendi şiirlerini okudukları şiir dinletisinde, İsa Kahraman'ın bağlaması eşliğinde solist Esra Sönmez' in okuduğu Kütahya yöresi ağırlıklı türkülere öğrencilerin eşlik etmesi dikkat çekti.
Meslek Yüksekokulu amfisinde düzenlenen şiir dinletisine öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com