Hisarcık MYO'ya 4 yeni program

Hisarcık MYO'ya 4 yeni program
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Senatosu tarafından Hisarcık Meslek Yüksekokuluna 4 yeni program daha açılmasına karar verildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Senatosu tarafından Hisarcık Meslek Yüksekokuluna 4 yeni program daha açılmasına karar verildi.
Hisarcık Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç.Dr. Aykut Acar yaptığı açıklamada, “ Meslek Yüksekokulumuzda 4 bölüme bağlı 6 programda yaklaşık 700 öğrencinin öğrenim görmektedir. Okulumuzda program sayısının 10'a çıkarılması hedefi doğrultusunda Meslek Yüksekokulu Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan 4 yeni program teklifi, Dumlupınar Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilmiştir. Mevcut Emlak ve Emlak Yönetimi, Lojistik, Dış Ticaret, Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile İşletme Yönetimi programlarına ilave olarak 50 öğrenci normal öğretim ve 50 öğrenci ikinci öğretim olmak üzere 100’er kontenjanlı Perakende Satış ve Mağaza Yöneticiliği İnsan Kaynakları Yönetimi, Yerel Yönetimler ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım programları teklif edilmiştir. Üniversite Senatomuz tarafından onaylanan bu 4 yeni program Y.Ö.K. onayından da geçtiği takdirde bu programlar için öngörülen 400 öğrenciyle birlikte okulumuzun öğrenci sayısı 2012-2013 eğitim-öğretim yılında tahminen 1200'e ulaşacaktır. Bu sayının daha sonra aşamalı olarak daha da artırılması hedeflerimiz arasındadır. Meslek Yüksekokulumuzun çok büyük bir kısmı tamamlanmış bulunan ek binası, fiziki olanaklar bakımından okulumuz için önemli bir unsurdur. Ek binanın da devreye girmesiyle birlikte 2000'e ulaşacak olan öğrenci kapasitesi, Hisarcık ilçesinin bir öğrenci şehri olabilmesi için önem arz etmektedir. Bizim görevimiz, optimum öğrenci sayısıyla eğitim kalitesini ihmal etmeden, Türkiye'nin meslek yüksekokullarından beklediği kapasitede ve donanımda insanı yetiştirmektir. İleride akademik personel sayımızı da artırmak suretiyle bu beklentilerin daha da pekiştirilmesine çalışılacaktır“ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com