Hisarcık' ta Tekwondo kursu

Hisarcık' ta Tekwondo kursu
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde taekwondo kursu açıldığı bildirildi. Cumhuriyet İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonu'nda başlayan taekwondo kursunda 23 kişinin eğitim gördüğü belirtildi.

Taekwondo kursu açılmasının hem kendilerini hem de çocukları sevindirdiğini ifade eden 5.Dan siyah kemer sahibi Emet Borspor kulübü 1.kademe Teakwondo antrenörü Efraim Kavgacı, “Mantığın döğüş sanatı olarak tabir edebileceğimiz Teakwondo el ve ayakla yapılan temeli ahlaka, dostluğa ve kardeşliğe ya da yaptığınız sporun zevkine varmaya dayanan bir spordur. Teakwondo sporunda devamlılık şarttır. Teakwondo da beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı ve kırmızı- siyah arkası siyah kemer olarak 1,2,3,4,5 dan'a kadar çıkar. Çocuklarımız ilk üç aylık dönemde beyaz kemer devresini geçirecekler. Daha sonraki üç aylık dönemde sarı kemer ve sonrası kemerleri gıp diyoruz biz bunlara gıp'lara bölerek gidecekler “ dedi.
Kavgacı, “Teakwondo kursumuz Perşembe ve Pazar günleri ikişer saat olmak üzere toplam 100 saattir. Üç ay sonunda imtihan sürecine girilecek ve sporcular lisanslı sporcu olacaklar. İmtihan sonunda başarılı olanlar sarı kemer sahibi olacaklar Bizim Teakwondo kursu vermekteki genel amacımız çocukların kendine güvenini arttırmak, kardeşliği pekiştirmek ve özgüvenle beraber bunun topluma yansımasını sağlamaktır “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com