Hisarcık'ta çocukların gecesi

Hisarcık'ta çocukların gecesi
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Merkez anaokulu tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Gecesinde minikler gönüllerince eğlendi.

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Merkez anaokulu tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Gecesinde minikler gönüllerince eğlendi.
Belediye Düğün Salonunda Merkez anaokulu tarafından düzenlenen Çocuk Gecesi saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Programın açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hilal Can, “ Dünya'da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir. Bayramımızı 23 Nisan günü coşkuyla kutladık, şimdi de gece kutlamalarımızı yapmaya çalışacağız. Tüm Manevi değerlerimiz ve millet olma bilinci çocuklarımıza bırakacağımız en önemli mirastır. Şüphesiz ki bunlar milleti millet yapan unsurlardır. Kopukluk olduğunda birlik ve beraberliğin çözülmesi ve milli egemenliğimizin tehlikede olması kaçınılmazdır. Bu nedenle çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatmak sorumluluğundayız. Bu, ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir. Geçmişte ve günümüzde milletimize yapılan iç ve dış tehditler olmuştur. Millet olarak hangi devlet adını taşırsak taşıyalım millet olma, birlik olma yapımızı ve duygularımızı yıkmak isteyen pek çok girişimci oldu. Değişik ad ve girişimlerle haçlı seferleri ile karşılaştık. Bu yıkıcı girişimciler potansiyel zekalarıyla kavrayamayacağı, yalın mantıklarıyla anlam kazandıramadığı, fakat altında nice manalar taşıyan vakalarla karşılaştılar. Şöyle dönüp şanlı tarihimize baktığımızda yakın tarihimizde kurtuluş savaşı. Biraz daha geçmişe bakarsak dillere destan İstanbul’un Fethi ve daha nicelerinde olduğu gibi hüsranla sonuçlandığını gördüler. Bugün ve bundan sonrası için temennimiz daha temiz, refahımıza, mutluluğumuza ve kutsal kavramlarımıza saygı gösterilen, güzel ve güçlü Türkiye’mizin yeni kuşaklara bırakılması olacaktır. Bizler bütün kuvvetimizle hakimiyet-i milliyemizi muhafaza ve müdafaa etme hususunda elimizden gelenin fazlasını yapmak ve çocuklarımıza da milli hakimiyet duygusunu kazandırmak en büyük görevimizdir. Sevgili çocuklar, bu ülke sizlerden çok şey bekliyor. Tarihimize, ecdadımıza, bayrağımıza ve tüm kutsallarımıza sahip olacaksınız. Bunları yapabilmek içinde öğretmenleriniz gibi fedakar eğitimcileriniz ve anne - baba gibi doğal eğitimcileriniz her zaman destek olmalı ve herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Bu bağlamda Milli Egemenliğimizin ilelebet devam etmesi ve daha güçlü, daha kenetlenmiş bir Türkiye’de el ele yaşamak ümidiyle; “ diye konuştu.

Çocuk Gecesi şiir ve skeçler, Anaokulu A Şubesi (Uğur Böceği Sınıfı ) korosu, ÇPL Çocuk Gelişimi Sınıfı stajer öğrencilerinin dramaları, Uğur Böceği Sınıfının “ pamuk Prenses ve 7 Cüceler draması ve miniklerin sema gösterisiyle sona erdi.
Geceye Garnizon Komutanı Ahmet Özenç, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Değirmenci, öğrenci ve veliler katıldı.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com