Hisarcık'ta "Doğayı seviyoruz, birlikte koruyoruz" projesi

Hisarcık'ta "Doğayı seviyoruz, birlikte koruyoruz" projesi
Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı tarafından başlatılan “Doğayı Seviyoruz, Birlikte Koruyoruz“ Projesi kapsamında pil, mavi Kapak ve atık kâğıt toplama kampanyası düzenlendi.

Kampanya hakkında bilgi veren Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı Öğretmeni Aysel Kaptan, “ Öğrencilerin küçük yaşta doğa sevgisini aşılamak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla geri dönüşümü mümkün alan ve ormanların korunması amacıyla atık kâğıt toplanmaktadır, Bunun yanı sıra doğaya çok büyük bir zarar veren atık pillerin de toplanarak geri dönüşümün sağlanması amacıyla pil toplama kampanyası da devam etmektedir. Ayrıca bu kampanyada sakat ve yaşlılarımızda unutulmadı. Onlar içinde tekerlekli sandalye temin edebilmek amacıyla mavi kapak toplama kampanyası da başlatıldı. Kampanya sonunda sınıflardan gelen atık kâğıt, pil ve mavi kapaklar tek tek kilo veya âdeti belirlenip not alınmaktadır. Kampanyamız eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecektir.” dedi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Ali Bütün, “ Kampanya sonunda en çok doğaya geri dönüşüm için atık toplayan sınıfların kapıları Anasınıfı Öğretmeni Aysel Kaptan’ın öncülüğünde öğrencileriyle birlikte süslenecek. Ayrıca Hafta sunu Müdür ve Müdür yardımcısının da katılacağı bir doğa gezi planlanacak. Kazanılan tekerlekli sandalye ihtiyacı olan sakat ve yaşlı bir vatandaşımıza hediye edecekler. “Doğayı Seviyoruz. Birlikte Koruyoruz.” Kampanyası büyük bir ilgi görmektedir. Şimdiden yaklaşık 500 adet pil, 1000 adet mavi Kapak ve 10 çuval atık kâğıt toplanmıştır. Bu kampanyamıza herkesin desteğini bekliyoruz.” Diye konuştu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com