Hisarcık'ta inceleme yapıldı

Hisarcık'ta inceleme yapıldı
Kütahya İl Genel Meclisi İçişleri ve Tarım Komisyonu üyeleri, Hisarcık ilçesinde incelemelerde bulundu.

Kütahya İl Genel Meclisi İçişleri ve Tarım Komisyonu üyeleri, Hisarcık ilçesinde incelemelerde bulundu.
Seyit Ömer Durmuş başkanlığında, Eray Pektaş, Süleyman Dursun, Ali Osman Ergün, Mustafa Şen ve İbrahim Uçar'dan oluşan heyet, Bağlar Yanı mevkisinde bulunan ve 5 köyün ulaşımının sağlandığı Bağlar köprüsüyle yol güzergahında inceleme yaptı.
Komisyon Başkanı Durmuş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Yerel Yönetimler Yasası değiştikten sonra İl Genel Meclisinin yerel parlamento kimliğine büründüğünü söyledi.
Meclisin kanun gereği her ay 5 gün toplandığını ve bir önceki toplantıyla ilgili önergeleri görüştüğünü, komisyonların raporlarını ele aldığını bildiren Durmuş, şöyle devam etti:
''Bu komisyonlar kendi alanlarıyla ilgili verilen önergeleri bir ay içerisinde incelemesini yapıp Meclise getiriyor ve karara bağlanıyor. Geçen ağustos ayında İçişleri ve Tarım Komisyonumuza, Hisarcık ilçesi Bağlar Yanı mevkisinde bulunan, 5 köyün bağlantısı sağlayan ve dar olan Bağlar köprüsü ile yolun genişletilmesi konusunda verilen bir önerge ile ilgili incelemelerde bulunduk. Aynı konuyu Köylere Yönelik Hizmetler Müdürlüğüne bağlı teknik elemanlar da inceleyecek. Daha sonra iki incelemeyi birleştirip bir rapor hazırlayarak İl Genel Meclisi toplantısına aktarıp orada karara bağlayacağız.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com