Hisarcık'ta İTEC Projesi

Hisarcık'ta İTEC Projesi
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Yenilik ve Eğitim teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Avrupa çapında 1000’den fazla sınıfta uygulanan Innovative Technologies for an Engaging Classroom (İTEC) projesi kapsamında Yenilik ve Eğitim teknolojileri
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Yenilik ve Eğitim teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Avrupa çapında 1000’den fazla sınıfta uygulanan Innovative Technologies for an Engaging Classroom (İTEC) projesi kapsamında Yenilik ve Eğitim teknolojileri Genel Müdürlüğü İyileştirme Grup Koordinatörü Mustafa Aksu tarafından Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlköğretim Okuluna ziyarette bulunuldu. 
İTEC Projesi 2. Fazı Örnek Olay Çalışması Okul Ziyaretleri kapsamında Hisarcık ilçesi Atatürk İlköğretim Okuluna geldiklerini vurgulayan Yenilik ve Eğitim teknolojileri Genel Müdürlüğü İyileştirme Grup Koordinatörü Mustafa Aksu, “ Katılımcı Sınıf için Yenilikçi Teknolojiler anket projesi var. Burada bu proje nasıl gidiyor? Ne yapılıyor? Herhangi bir sorun veya aksaklıkları var mı? Veya gözleyebileceğimiz güzellikleri nelerdir? Bununla ilgili MEB yenilik ve Eğitim teknolojileri Genel Müdürlüğü adına buraya geldik. Sınıfı izleyeceğiz, öğretmenin ve öğrencinin projeye yaklaşımı nasıldır? Örnek olayla ilgili çalışmaları nelerdir? Ve bu projenin derse katkısı nedir? Bunlarla ilgili yaptığımız ön inceleme izlenimlerimizi de raporlaştırıp Avrupa Konseyi Proje Koordinatörlüğüne göndereceğiz.” Dedi.
Aksu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ise,” Atatürk ilköğretim okulundaki izlenimlerimizden çok memnun kaldık. Bir taşra ilköğretim okulunun kısıtlı imkanlara rağmen öğrencilerin günümüz teknolojisini en iyi şekilde kullanmaları gurur vericidir. İTEC Projesi gelecekteki Fatih Projesi ile de birebir örtüştüğünden Atatürk ilköğretim okulunun Fatih Projesi kapsamında pilot okul kapsamına alınması için çalışma yapacağız. Okul idarecilerini, Koordinatör Öğretmen İsmail Aydın’ı ve öğrencileri tebrik ediyorum.” Diye konuştu.
Avrupa Okul Ağı (AOA) tarafından yürütülmekte olan 15 Eğitim Bakanlığının ve 12 ülke okullarından 1,000 kadar pilot sınıfların katılımı ile iTEC, şimdiye kadar Avrupa Okul Ağı ve destekleyen Eğitim Bakanlıkları tarafından yürütülen en stratejik ve en geniş kapsamlı proje.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com