Hisarcık'ta Kur'an-ı Kerim ziyafeti

Hisarcık'ta Kur'an-ı Kerim ziyafeti
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Kur'an-ı Kerim'in indirilişinin bin 400'üncü yıl dönümü münasebetiyle Kur'an ziyafeti programı düzenlendi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Kur'an-ı Kerim'in indirilişinin bin 400'üncü yıl dönümü münasebetiyle Kur'an ziyafeti programı düzenlendi.
Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen Kur'an ziyafeti programının açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Mehmet Ceyhan, “Diyanet İşleri Başkanlığı, Kur'an'ın nüzulünün 1400. yılı anısına, 2010 yılını 'Kur'an Yılı' ilan etmiştir. Bu itibarla İl Müftülüğümüzün katkılarıyla ilçe Müftülüğümüz tarafından hazırlanan Kur'an ziyafeti programına hoş geldiniz. Yaratanın ifadesiyle; “ Ey insanlar! Rabbinizden size, bir öğüt, gönüllerde olan (dert ve sıkıntı)lara bir şifa, inananlara bir yol gösterici ve bir rahmet (olan Kur'an) gelmiştir” denmektedir.
İnsanlık, dünya durdukça Kur'anın rehberliğine muhtaçtır. O, içerdiği anlam derinliği ve kuşatıcılığıyla herkese ve her çağa hitap eder. Onun mesajları indiği günkü gibi taze ve günceldir. Kur'an insanları çalışmaya ve sürekli gelişmeye teşvik eder. Onun ayetleri bilimsel ve teknolojik verilerle, ilmi gerçekler ve tabiat kanunlarıyla hiçbir zaman çelişmez. İster pozitif, ister sosyal bilimler alanında olsun insanlığın asırlar sonra ulaştığı buluşlar, asırlar önce Kur'anın haber verdiği şekilde olmuş, elde edilen bilimsel sonuçlar Kur'anın anlaşılmasını daha da kolaylaştırmıştır. Sönmeyecek olan ilahi ışığıyla, insanlığın ufkunu aydınlatan ve gönülleri ferahlatıp huzura erdiren Kur'an sürekli okunmalı ihtiva ettiği anlam zenginlikleri kavranmaya çalışılmalı, bu mesajlar davranışlarımızı değiştirmelidir “ dedi.
Daha sonra izleyenlere Kütahya Duagür Camii İmam-Hatibi İbrahim Aksoy, Kütahya Karagöz Camii İmam-Hatibi Aziz Ataseven, Kütahya Takvacılar Camii Müezzin Kayyımı Kadir Birlik, Kütahya Ulu Camii Müezzini Mehmet Ali Sarı, Altıntaş Murathanlar Camii İmam-Hatibi Ahmet Sinan Erçetin, Simav Çitgöl Büyük Camii Camii İmam-Hatibi Selçuk Dönmez tarafından Kur'anı Kerim ziyafeti sunuldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com