Hisarcık'ta öğrenciler "bor" maden sahalarına fidan dikti

Hisarcık'ta öğrenciler "bor" maden sahalarına fidan dikti
Eti Maden İşletmesine ait maden çıkarma işlemi biten bor alanlarına İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ile öğretmenler tarafından 500 fidan dikild

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Orman Haftası nedeniyle Eti Maden İşletmesine ait maden çıkarma işlemi biten bor alanlarına İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ile öğretmenler tarafından 500 fidan dikildi.
Emet Orman İşletme Müdürü Savaş Ünlü yaptığı açıklamada, " Orman Haftası nedeniyle fidan dikiminden önce Hisarcık Belediye Düğün Salonunda Hisarcık Orman İşletme Şefi İbrahim Çıray tarafından İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine orman ve ağaç konulu sinevizyon gösterisi sunuldu. Ayrıca ağaçların nasıl dikileceği konusu tatbiki olarak gösterildi. Daha sonra topluca Hisarcık ilçesinde bulunan Eti Maden İşletmesine ait maden çıkarma işlemi biten bor alanlarına sedir, akçaağaç, badem, ceviz ve ıhlamurdan oluşan toplam 500 fidan dikildi. Amacımız öğrencilere ağacın önemini göstermek, ağaç bilincini yerleştirmek ve ağaç nasıl dikilir? Uygulamalı olarak göstermek. Ayrıca öğrencilere doğa ve ağaç sevgisini aşılayabilmek.” Diye konuştu.
Ağaçlandırma çalışmalarına Hisarcık Kaymakamı Mustafa Koç, Garnizon Komutanı Ahmet Özenç, Hisarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Değirmenci, Emet Bor İşletme Müdürü Emin Türk, Emet Orman İşletme Müdürü Savaş Ünlü, Hisarcık Orman İşletme Şefi İbrahim Çıray, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Ağaç dikiminden önce öğrencilere Orman İşletmesi tarafından şapka, kalem ve not defteri dağıtıldı. Ayrıca ağaçlandırma sahasında kek ve meyve suyu dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com