Hisarcık'ta şükür duası

Hisarcık'ta şükür duası
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde çiftçiler, son yağışların yeterli olması nedeniyle şükür duasına çıktı.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde çiftçiler, son yağışların yeterli olması nedeniyle şükür duasına çıktı.

Belediyenin organize ettiği geleneksel şükür duasından bir hafta önce mahalle muhtarları ve gönüllülerinden oluşan yardım komitesi halktan nakdi yardımın yanı sıra paraya çevrilebilecek arpa, buğday, mısır, un, yağ, toz şeker ve bulgur topladı.
Toplanan yardımlarla 1 Ton etten pişirilen tas kebabı, 400 kilo pirinçten yapılan pilav, 200 kilo irmikten hazırlanan helva, ayranla beraber yaklaşık 5 bin kişiye ikram edildi.
Daha sonra Çok Programlı Lise ve Atatürk ilköğretim okulu bahçesinde toplanan kadın ve erkek binlerce kişi, topluca kılınan öğle namazının ardından Müftü Mehmet Ceyhan ve din görevlileri tarafından ayrı ayrı şükür duası yaptırıldı.
Şükür duasına, Hisarcık Kaymakamı Mustafa Koç, Hisarcık Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, Hisarcık Müftüsü Mehmet Ceyhan, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çalışkan, MHP İlçe Başkanı Ahmet Bülbül, İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Kılıç, Mustafa Şen ve 5 bine yakın kişi katıldı
Hisarcık Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, yaptığı açıklamada, ”Bu yıl 8'ncisini gerçekleştirdiğimiz geleneksel şükür duası her yıl Nisan ayının sonu veya Mayıs ayının başında yağmur yeterli geldiğinde şükür duası, gelmezse yağmur duası olarak düzenlenmektedir. Bu yıl yağışlar bol olduğu için şükür duası olarak organize edildi. Şükür duası öncesi yardım komitesinde canla başla çalışan tüm mahalle muhtarlarımıza, belediye meclis üyelerimize, Emet Bor İşletme Müdürlüğü'ne, din görevlilerine ve hayırsever halkımıza çok teşekkür ediyorum“ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com