Hisarcık'ta tiyatro heyecanı

Hisarcık'ta tiyatro heyecanı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye'nin organize ettiği kültür etkinlikleri çerçevesinde Osman Cavcı, Metin Yıldırım Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği küçüklere yönelik dünya masallarından “Hanselle Greter“ büy

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye'nin organize ettiği kültür etkinlikleri çerçevesinde Osman Cavcı, Metin Yıldırım Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği küçüklere yönelik dünya masallarından “Hanselle Greter“ büyüklere yönelik ise 'Hadi Hayırlı Traşlar' isimli iki perdelik kabare Hisarcık'lı tiyatro severlerin büyük beğenisini kazandı.
Belediye Düğün Salonunda Osman Cavcı ve Metin Yıldırım tiyatro topluluğunun Atatürk ve Cumhuriyet ilköğretim okulu 1–5. kademe öğrencileri için sahnelediği 45 dakika süren Dünya Masallarından “ Hanselle Greter “ öğrenciler tarafından büyük beğeni ile izlendi.
Akşam ise büyüklere yönelik ise' Hadi Hayırlı Traşlar ' isimli tiyatro gösterisinde, işsiz güçsüz iki mahalle arkadaşı Karabatak Metin ve Osman Cavcav bir çıkış yolu arıyorlar. Bunlardan Karabatak Metin saf, diğeri biraz daha uyanık. İş kurmaya ve kuaför salonu açmaya karar veriyorlar. Onlara bu fikride iki bayan arkadaşı veriyorlar. Avrupa özentisi olan bu bayanlar gelip, “ Türkiye'de her yerde berber var. Bir tane kuaför yok. Lüks kuaför salonu olsa her gün gideriz “ diyorlar. Bunun üzerine Karabatak Metin mahallede kuaför Meto adıyla kuaför salonu açıyor. Bu iki arkadaşın başından geçenlerin mizahi bir tarz içerisinde anlatıldığı Metin Yıldırım ve Osman Cavcı'nın yanı sıra Kamil Zaim, Sinem Akyüz, İnci Erok ve İlker Görkem rol aldığı ' Hadi Hayırlı Traşlar ' isimli iki perdelik kabare izleyenlerden tam not aldı. Tamamen komediye yönelik hazırlanan oyun izleyenleri kahkahaya boğdu.
Tiyatro gösterisine Kaymakam Hakan Şeker, Hisarcık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ömer Zafer Güven, Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, Hisarcık Meslek
Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ömer Atlaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Salonu dolduran tiyatro severler mizahi tarzda sergilenen oyunun ardından keyifli bir şekilde salondan ayrıldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com