Hisarcık'ta uçurtma şenliği

Hisarcık'ta uçurtma şenliği
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı uçurtma şenliği yapıldı.

Kütahya'nın Hisarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bir hafta önce hava muhalefeti yüzünden ertelenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı uçurtma şenliği yapıldı.
İlçe merkezindeki Atatürk ve Cumhuriyet ilköğretim okul öğrencilerinin katıldığı ve halk tarafından da ilgiyle izlenen uçurtma şenliği geniş öğrenci ve halkın katılımıyla Yenidoğan Mahallesi'nde bulunan eski futbol sahasında yapıldı. Uçurtmaları ile şenlik alanını dolduran öğrencilerin birbirinden güzel uçurtmaları gökyüzünü süsledi.
Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Ali Özdemir, ailelerin de çocuklarıyla zaman geçirmesi, velilerin ise birbirleriyle kaynaşmasına vesile olması açısından da bu tür etkinliklerin büyük önem taşıdığını belirterek, " Uçurtma şenliğini her yıl geleneksel olarak düzenliyoruz. Bu etkinlikle hem baharı karşılamak hem de öğrencilerimizi velileriyle birlikte eğlendirmek istedik. " diye konuştu.
Uçurtma şenliğine Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Ali Özdemir, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com