Hizbullah Cezaevinde İnternet Kullandı mı?

Hizbullah Cezaevinde İnternet Kullandı mı?
Adalet Bakanlığı'ndan açıklama geldi. İşte ayrıntılar...

Tahliye edilen Hizbullahçılara cezaevinde internet odası tahsis edildiği ortaya çıktı. CHP'li Malik Özdemir, "İnternet sayesinde örgütü yönettiler" iddiasında bulundu.

Yargıtay'ın kararıyla 10 yıllık tutukluluk süresi dolduğu gerekçesiyle tahliye edilenHizbullah'ın üst düzey yöneticileri, Diyarbakır Cezaevi'nde sağlanan internetle örgütü yönettiği iddia edilmişti.

SAVCILIK DA AÇIKLAMA YAPTI
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, terör örgütü Hizbullah üyelerine cezaevinde internet sağlandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Cezaevinde üniversiteye uzaktan eğitim ile devam eden tutuklu ve hükümlüler için internet odasının bulunduğunu anlatan yetkililer, konuyla ilgili olarak şunları söylediler:

İNTERNET ODASI DOĞRU
'Cezaevinde internet odasının bulunduğu doğrudur. Ancak bu odadan sadece üniversiteye uzaktan eğitimle devam edenler yararlanıyor. Bilgisayarda filtreleme yöntemi uygulandığından kişi sadece eğitim gördüğü üniversitenin ilgili bölümüne girebiliyor.

Onun dışındaki hiçbir siteye girilemiyor. Bunun yanı sıra teknik elemanlar da sürekli bu bilgisayarları kontrol etmektedir.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com