Hizbullah: Öcalan Savaş İlan Etti!

Hizbullah: Öcalan Savaş İlan Etti!
Öcalan'ın açıklaması Hizbullah'ı tedirgin etti...

"Hizbullahçılar ders almamışlarsa onlara Diyarbakır'da yer yok", sözleri tansiyonu yükseltti.

EĞER ESKİ TARZLARINA DEVAM EDECEKLERSE
İmralı Cezaevinde tutuklu bulunan Abdullah Öcalan, İmralı Cezaevi'nde avukatları ile yaptığı görüşmede Hizbullah elebaşlarının tahliyelerine gösterdiği tepki Güneydoğu'da yeni Hizbullah-PKK çatışmasına işaret etti. Öcalan'ın, "Bu katilleri, canileri, vahşice cinayet işleyenleri bırakıyorlar ve halaylarla, kutlama havasında karşılanıyorlar. Bütün bunlar Diyarbakır'da oluyor. Bu Hizbullahçılarla da konuşulur, eğer eski tarzlarında devam etmeyeceklerse, özeleştirilerini yapmışlarsa, hatalarından ders çıkarmışlarsa kent konseyinde kendilerini temsil edebilirler. Eğer eski tarzda devam edeceklerse o zaman meşru savunma, öz savunma devreye girer, onlara Diyarbakır'da yer verilmez" sözleri Hizbullah tarafından tehdit olarak algıladı.

Eski Hizbullahçılar'ın da aralarında bulunduğu Mustazaf-Der Genel Başkanı ve Hizbullah Avukatı Hüseyin Yılmaz, herkesi sorumlu davranmaya çağırdı. Öcalan'ın, Hizbullah'ı açık tehdit ettiği ve savaş açtığını öne süren Yılmaz, yeni bir çatışmanın yaşanmaması için aydın ve yazarları göreve çağırdı.

"ÖZRÜ PKK DİLESİN"
Hizbullah-PKK'nın kanlı çatışmasında 1500 kişinin öldüğünü ifade eden Yılmaz, "Öcalan'ın açıklaması bize 1990'lı yılları hatırlattı. O dönemde de 'Bizimle birlikte hareket' dayatması vardı. Bu çekişme sonrası PKK, Hizbullah'a yakın köy imamlarını öldürünce Hizbullah da savunma amaçlı eylemlere girişti. Hizbullah kimseye gidip yaptıkları ile özür dilemez, bizim örf adetlerimizde ilk kanı döken suçlu taraf, gidip özür diler. PKK özeleştiri yaparsa Hizbullah'ta gerekli adımı atacaktır" diye konuştu.

"ÖCALAN SAVAŞ İLAN ETTİ"
Biz PKK'dan daha fazla Kürdüz" diyen Hizbullah avukatı Hüseyin Yılmaz, "Hizbullah asla çatışma taraftarı değil ancak Öcalan'ın açıklaması açık bir savaş ilanıdır. Bu açıklama sonrası derin güçler Hizbullah'a yönelik bir provokasyon yaparsa, suç PKK'nın üzerine kalacaktır. Hükümetin tahliye olan Hizbullahçıları ve gelişebilecek provokasyonlara karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Biz inanıyoruz ki PKK'nın içinde aklı selim düşünen kişiler vardır ve bunlar daha sağduyulu düşünecektir" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com